به نام خدا.روز شمار ماه صفر (قسمت سی ام)#روز_اول_صفر#اسیران_...

به نام خدا
.
روز شمار ماه صفر (قسمت سی ام)

#روز_اول_صفر
#اسیران_اهل_بیت_در_شام

ادامه قسمت قبلی که در آدرس زیر منتشر گردید؛

http://www.wisgoon.com/pin/10073507/

#مردم_شام، با تلاشهای #معاویه با #حضرت_علی علیه السلام و خاندانش دشمنی می ورزیدند و رفتار مردم شام با اسیران کربلا نشان دهنده آن بود. سالها بود که در قنوت نمازشان بر حضرت علی علیه السلام لعنت می فرستادند!
علاوه بر اینها، یزید، برای موجّه جلوه دادنِ کار خود، امام حسین علیه السلام را «شورشی» معرفی کرد و خود را سرکوب کننده شورش ضدّ حکومت اسلامی می دانست.


اسیران را از قسمتهای مختلف شهر عبور دادند، از جمله «بازار شام». جمعیت زیادی از مردم برای دیدن اسیران خاندان محمد صلی الله علیه و آله و سلم در دو طرف بازار صف کشیده بودند. در انتهای بازار «مسجد اُمَوی» قرار داشت و اسیران را از همین مسیر وارد مسجد کردند. فشار جمعیت حرکت را کُند کرده بود. خونبارترین برگهای تاریخ در حال نوشتن بود. سخنان امام حسین علیه السلام و خاندانش در قیام تاریخی کربلا، همه بیانگر این بود که #قیام، برای دین و #مبارزه با ستم و کفر است. #اهل_بیت علیهم السلام همواره خود را خاندان و وارثان پیامبر معرفی می کردند و بر این مهمّ تأکید داشتند، تا پرده های غفلت و خاموشی را کنار بزنند.


#قصر_یزید، در انتظار اسیران

قصر یزید ـ که آن را «دار الخلافه» می نامیدند، نزدیک مسجد جامع اُمَوی بود. یزید برای اینکه پیروزیش را به رُخ مردم بکشد، اجازه داد تا همه وارد دارالخلافه شوند. و از این رو قصر پر از جمعیت شد....
.
.
#ادامه_دارد...
.
.
.
پی نوشت؛
حسینْ بالطُّفوفِ صَریعْ... حسین
حسین کشته افتاده به صحرای کربلا ... حسین

هُنا حَیثُ تَعدُو الخُیُول
اینجا جایی است که اسب‌ها

علی جِسمِ طهَ الرَّسول
با پیکر فرزند رسول الله تاختند

هُنا مَصْرعُ ابنِ البَتول ...حسین
اینجا قتلگاه پسر فاطمه است .... حسین

مُصابُ الطَّف ، عَصِیُّ الوَصْف ِ، ألا والَهفی
مجروح صحرای کربلا، که قابل وصف نیست، واحسرتاه

(حسینُ الزَّهرا)
.
.

#محرم
#صفر
#با_محرم
#اول_صفر
#عباس
#حسین
#امام_حسین
#امام_حسین_علیه_السلام
#یا_مهدی_ادرکنی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#ashura
#shia_muslim
#Muharram #Ashura_2015 #Day_of_Ashura #Ashura_in_iran #Aşura #Ashura #Ashures #عاشورء #Աշուրա #Ашурa #আশুরার #阿舒拉节 #阿舒拉節 #העשורא #Achoura #시아파 #şiə #什叶派 #什葉派 #シーア派 #Шииты #שיעים #Ислам #이슬람교 #Islam #Իսլամ #伊斯兰教 #伊斯蘭 #İslamiyet #イスラム教 #האיסלאם #이슬람교 #이맘후세인 #האימאםחוסיין #ImamHussein #伊玛目侯赛因 #ИмамХусейн #Кербела #卡爾巴拉 #卡尔巴拉 #Karbala #כרבלא #カルバラー #Kerbela #Azadari #shia_islam #shia_religion #islam_shia #shia_blood #shia_mourning #shia_sword #shia_muharram #نقی #امام_نقی #علی_النقی
#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...