به نام خدا.روز شمار ماه صفر (قسمت سی و یکم)#روز_دوم_صفر#اسیر...

به نام خدا
.
روز شمار ماه صفر (قسمت سی و یکم)

#روز_دوم_صفر
#اسیران_اهل_بیت_در_شام

ادامه قسمت قبلی که در آدرس زیر منتشر گردید؛

http://www.wisgoon.com/pin/10095095/

#امام_سجاد_(ع)_در_مجلس_یزید
یـزیـد مـجـلـسـی ترتیب داده و اشراف شام را دعوت کرده بود، سپس دستور داد اُسرای اهل بیت را ـ که با طناب و زنجیر آنان را به هم بسته بودند ـ با وضعی توهین آمیز وارد مجلس جشن یزید کردند.

حضار به آنها می نگریستند امام سجاد (ع) روبروی یزید قرار گرفت و چند شعر خواند که بیزاری و نفرت او را از یزید نشان می دهد:

"انتظار نداشته باشید که شما به ما اهانت کنید و ما احترامتان کنیم، یا شما دائماً ما را آزار دهید و مـا دسـت از آزار شـمـا برداریم. خدا می داند که ما شما را دوست نداریم پس شما را از این که ما را دوست ندارید، سرزنش نمی کنیم."

آنگاه حـضـرت بـه منبر رفت نخست سپاس و ستایش خدای به جا آورد، آنگاه خطبه ای خواند که قلبها را لرزاند و چشمها را گریاند. بخشی از بیانات آن حضرت این است:

ای مـردم بـه مـا شـش چیز داده شده و با هفت چیز دیگر بر سایر مردم برتری یافته ایم: به ما علم و بـردبـاری و سـخـاوت و فـصـاحـت و شـجـاعت و محبت در قلوب مؤمنین را داده اند و سر آمد دگرانیم، زیرا محمد پیامبر (ص) برگزیده از ماست، صدیق این امت، علی (ع) از ماست، جعفر طیار از ماست، حمزه شیر خدا و رسول از ماست، فاطمه بتول، بانوی زنان عالم از ماست و دو سبط این امت آقای جوانان بهشتی از ما هستند.
هرکسی مرا می شناسد، می شناسد و هر کسی نمی شناسد حـسـب و نـسـبم را برایش می گویم: #من #فرزند_مکه و منایم، من #فرزند_زمزم و صفایم ....
.
.
#ادامه_دارد...
.
.
.
پی نوشت؛
فیْ مَنْظَرٍ فَجِیعْ، حسینٌ و الرَّضِیعْ
در صحنه‌ای دردناک، حسین و طفل شیرخوارش

تَموُجُ الأحزانُ... حسین
حزن و اندوه موج می‌زند... حسین

رَضِیعُکَ یَبکی، و أمُّهُ تَبْکی
شیرخوارت می‌گرید، مادرش نیز می‌گرید

و أنتَ حیرانُ... حسین
و تو نیز حیرانی ... یا حسین

شِراعْ ... و السَّفینُ انْقَلَبْ
بادبان و کشتی سرنگون شد

ضَیاعْ ... و الفُؤادُ انْشَعَبْ
قلب پاره پاره حسین حیران است

وَداعْ ... بینْ إبنٍ و أبْ ... حسینْ
وداع فرزند و پدر... حسین

(حسینُ الزَّهرا)
.
.

#محرم
#صفر
#با_محرم
#دوم_صفر
#عباس
#حسین
#امام_حسین
#امام_حسین_علیه_السلام
#یا_مهدی_ادرکنی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#ashura
#shia_muslim
#Muharram #Ashura_2015 #Day_of_Ashura #Ashura_in_iran #Aşura #Ashura #Ashures #عاشورء #Աշուրա #Ашурa #আশুরার #阿舒拉节 #阿舒拉節 #העשורא #Achoura #시아파 #şiə #什叶派 #什葉派 #シーア派 #Шииты #שיעים #Ислам #이슬람교 #Islam #Իսլամ #伊斯兰教 #伊斯蘭 #İslamiyet #イスラム教 #האיסלאם #이슬람교 #이맘후세인 #האימאםחוסיין #ImamHussein #伊玛目侯赛因 #ИмамХусейн #Кербела #卡爾巴拉 #卡尔巴拉 #Karbala #כרבלא #カルバラー #Kerbela #Azadari #shia_islam #shia_religion #islam_shia #shia_blood #shia_mourning #shia_sword #shia_muharram #نقی #امام_نقی #علی_النقی
#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...