آقای رئیس جمهور! کسی که دست آوردهای علمی کشور را تقدیم دشمن ...

آقای رئیس جمهور!

کسی که دست آوردهای علمی کشور را تقدیم دشمن کند به او چه لقبی می دهید؟!

متاسفانه بار دیگر سخنان تلخی از رئیس جمهور کشورمان به گوش رسید. ایشان در جدیدترین اظهار نظر خود با استفاده از عباراتی همچون "کسی حق اعتراض ندارد"، "کشور را از ته چاه خارج کردیم" و "کسی که پیروزی کشور را ببیند و دست نزد، به او چه لقبی می دهید؟" به نقد مخالفین خود پرداخت!

در شرایطی که رئیس جمهور ملت باید در مقابل گردن کشی و زورگویی بی پایه و اساس دادگاه های آمریکا، تحریم ها و فشارهای جدید شیطان بزرگ محکم ایستادگی کند و به آنان بگوید حق اعمال فشارهای جدید و نقض برجام را ندارید، متاسفانه شاهد این هستیم که ایشان بار دیگر با کلید اَرِه گونه خود بر سر مخالفین می کوبد!
ظاهرا رئیس دولت تدبیر آنقدر مدهوش از موفقیت های کاغذی برجام شده که بدعهدی ها و فشارهای جدید طرف مقابل را نمی بیند.

باید از رئیس محترم دولت تدبیر و امید پرسید که اگر همان تلاش های گذشته و حاصل شدن اورانیوم غنی شده 20 درصد نبود، امروز دولت قصد داشت بر سر چه چیزی با طرف مقابل مذاکره کند؟! یقینا اگر کشور بر پایه سیاست های دوستان و همفکران آقای روحانی پیش می رفت، امروز همچنان در حال مذاکره بر اصل وجودی انرژی هسته ای در کشور بودیم! پس آن چاهی که رئیس جمهور از آن سخن می گوید را چه کسی حفر کرده بود؟!

پس از تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران توسط رئیس جمهور آمریکا و اعلام حکم مضحکانه دادگاهی در ایالت نیویورک، وزارت خارجه آمریکا هشدار تازه‌ای درباره سفر به ایران صادر کرد. این بیانیه درباره «خطرات دستگیری و بازداشت شهروندان آمریکایی، به ویژه شهروندان دارای تابعیت دوگانه» هشدار می‌دهد. همچنین امروز سخنگوی کاخ سفید در سخنان خود از اعمال تحریم های جدید پسابرجام سخن گفت و اعلام کرد "شاید محموله‌های راهی ایران هم در آینده نزدیک برای یافتن «مواد غیرقانونی» بازرسی شود"
این فشارها گویا به چشم قهرمانان برجام دیده نمی شود که خود را یکه تاز عرصه دیپلماسی می دانند!

جاش ارنست همچنین در ادامه سخنان خود بیان می کند:
"فهمیده‌ایم که انزوای بین‌المللی بر آنها فشار آوردکرده است"
آیا جز این است که این سخنان برآمده از بیانات اساتید دیپلماسی تدبیر و امید می باشد که بارها از تعابیری همچون؛ خروج ایران از انزوای جهانی، آشتی با دنیا، از سرگیری روابط با جهان و ... استفاده کرده اند؟! که البته این تعابیر بیشتر برای ناکارآمد نشان دادن دولت گذشته و گرفتن ژست پیروزی بوده ولی می بینیم که دشمن متوجه این مطلب شده که در نگاه دولتمردان ما تنها برخی کشورهای اروپایی و غربی دنیای آنان محسوب می شوند!

همچنین از دیگر اتفاقات ناخوش پسابرجام، می توان به سخنان کارشناسان اقتصادی و سیاسی استناد کرد:

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی می گوید: آمریکا دلیل عدم کارایی سوئیفت برای ایران است

خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران: پابرجا بودن تحریمهای اولیه آمریکا تحریمهای بانکی را حفظ کرده است

عسگراولادی، عضو اتاق بازرگانی: مهم‌ترین مشکل امروز ما مبادلات بانکی است که هنوز رفع نشده است

زنگنه، وزیر نفت: ما هیچ مشکلی برای حضور شرکت‌های امریکایی در ایران نداریم، اما این دولت آمریکا است که برای این شرکت‌ها محدودیت ایجاد می‌کنند

حال باید این سوال را از رئیس جمهور محترم پرسید که با سپری شدن دو ماه از اجرای برجام، ایشان از کدام دست آورد تیم مذاکره کننده احساس پیروزی کرده که اینگونه بر سر مخالفین خود می کوبد و اعلام میکند "کسی حق اعتراض ندارد"

مهدی پیش بین


#فکرنو
#بسیج_سایبری
#دولت-راستگویان
#روحانی-مچکریم
#سیاست

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ادامه‌ی دیدگاه ها