ویژه کنید
عکس و تصویر #ایستگاه_بصیرت_سیاسی ــــــــــــــــــــــــــ 🔴 👈 #آشتی_ملی با خوارج در زمان امام علی علیه‌السلام👉 🔴 🔴 ⚠ ...

#ایستگاه_بصیرت_سیاسی
ــــــــــــــــــــــــــ

🔴 👈 #آشتی_ملی با خوارج در زمان امام علی علیه‌السلام👉 🔴


🔴 ⚠ ️👈 چند ماهی بود که جنگ تمام شده بود . عده‌ای با چهره‌های دژم و درهم، دور امام علی (علیه‌السلام) را گرفته بودند و او را به #آشتی_و_توبه دعوت می‌کردند!

🔴 ⚠ ️👈 آنها می‌گفتند در جنگ صفین حوادثی رخ داد‌، ما خطا کردیم و سپس با توبه به درگاه الهی‌، پیش تو آمده ایم،تو هم توبه کن و بیا تا #دوباره_با_هم_آشتی_کنیم!⚠ ️

🔴 ⚠ ️👈 هرچه امام و یاران صدیقش کارهای آن روزهایشان را یادآوری می‌کردند، فایده‌ای نداشت! به یادشان نمی‌آمد که در میانه میدان، آنها بودند که #ساز‌_بی‌وفایی کوک کردند! آنها بودند که آلت دست معاویه شده بودند‌. برخی از آنها بودند‌، چند شب قبل از روز جنگ، پنهانی دیدار‌هایی داشتند وقرار و مدارهایی گذاشته بودند!

🔴 ⚠ ️👈 به یادشان نمی‌آمد که با فتنه انگیزی‌، شیرازه سپاه را از هم گسستند و نبرد پیروز را به حکمیت و سپس به شکست تبدیل کرده مسیر تاریخ را عوض کردند! آری آنها چیزی به یاد نمی‌آوردند #اما_امام_را_به_صلح_و_آشتی و پیوند با خودشان فرا می‌خواندند!

🔴 ⚠ ️👈 این، حکایت حال آنانی است که این روزها دم از #آشتی_ملی می‌زنند. کسانی‌که حماسه عظیم مردم در سال 88 را به فتنه‌ای عظیم بدل کردند، دروغ گفتند،در دروغ تقلب دمیدند،در جامعه شکاف ایجاد کردند و بی‌گناهان زیادی را به خاک افکندند،طمع دشمن را بر انگیختند و باعث تشدید تحریم‌ها در پی آشوب‌ها شدند.

🔴 ⚠ ️👈 جماعتی که خودشان جنگ به راه انداختند، شکست خوردند، قهر کردند، آبروی نظام را بردند و.... حالا #خیلی_شیک و مجلسی می‌گویند بیایید #آشتی کنیم،آن هم #آشتی_ملی !

🔴 👈 یعنی خودشان را ملت می‌دانند👉 🔴

🔴 ⚠ ️👈 البته این جماعت از یک جهت از #خوارج هم عقب‌ترند و آن اینکه خوارج- ولو به ظاهر- توبه کردند اما اینان، هنوزحاضر به توبه در پیشگاه خدا و ملت نشده‌اند و هنوز در دلشان از آنچه کردند پشیمان نیستند که اگر بودند، به زبان می‌آوردند و از ملت عذر خواهی می‌کردند.

#آشتی_ملی
#بصیرت_سیاسی
#فتنه_ای_دیگر
#پاسخ_قاطع_امام‌خامنه‌ای_به_پروژه_آشتی

✾•┈┈••✦❀✦••┈┈•✾

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...