دروغ بزرگ:small_blue_diamond::small_orange_diamond:حسن روحان...

دروغ بزرگ


:small_blue_diamond::small_orange_diamond:حسن روحانی روز گذشته در همایش مجریان انتخابات 96 «دروغ بزرگی» را که قبلا هم گفته بود، مجددا تکرار کرد که قطعا تا روز انتخابات نیز بارها و بارها آن را به عنوان بزرگترین دستاورد دولتش بیان خواهد کرد؛ لذا لازم است یکبار برای همیشه این ادعا پاسخ داده شود.

:black_diamond_suit:️روحانی گفت:

«اصلا برجام هیچ کاری نکرده، تحریم هم از بین نرفته، هیچ اقدامی هم نشده اما اگر برجام یک کار کرده بود و آن اینکه قطعنامه های الزامی فصل 7 شورای امنیت را بدون اینکه ما یک لحظه آن را اجرا کنیم برای اولین بار در تاریخ سیاسی جهان لغو کرد، برای موفقیت‌آمیز خواندن آن کافی است چرا که هیچ کشوری نبوده که او را به فصل 7 منشور سازمان ملل بکشانند مگر آنکه آن نظام را سرنگون کرده و جنگ را بر آن تحمیل کنند اما ایران کشوری است که این قطعنامه را به دست همان‌هایی که تصویب کرده بودند، لغو کرد. قطعنامه باید توسط همان نهادی که تصویب شده به دست خودا آن لغو شود و ما این کار را کردیم.»

:black_diamond_suit:️از آقای روحانی می خواهم تا برای اثبات این ادعا که قطعنامه های قبلی سازمان ملل «لغو» شده یا نه، یک کار ساده انجام دهد و به خاطر نقض متعدد برجام توسط آمریکا در چند ماه اخیر، به ظریف دستور دهد تا بر اساس مکانیزم ماشه (بند 37 برجام) در نهایت شورای امنیت سازمان ملل در این باره تصمیم گیری کند.

:black_diamond_suit:️میدانید با این کار چه اتفاقی خواهد افتاد؟ پاسخ ساده است: اگر امروز به خاطر نقض برجام و باقی ماندن تحریم ها اعتراض کنیم در نهایت قطعنامه هایی که روحانی معتقد است «لغو» شده اند علیه ایران مجددا اعمال می شوند! و سوال اصلی اینجاست اگر این قطعنامه ها «لغو» شده اند و از بین رفته اند چگونه با یک اعتراض از سوی ایران به خاطر نقض برجام، علیه ایران «اعمال» می شوند؟ مگر عقلا و منطقا چیزی که «لغو» شود مجددا می تواند «برگردد؟»

:black_diamond_suit:️لذا اگر می بینید امروز آمریکا تحریم جدید می کند و روحانی و ظریف و عراقچی به جای شکایت از امریکا لبخند می زنند و «جرات» پیگیری اعتراض ایران را هم ندارند به خاطر همین است که اساسا ادعای لغو قطعنامه های قبلی یک «دروغ بزرگ» است زیرا هر لحظه با شکایت ایران، بر اساس بند 37 برجام قطعنامه هایی که ادعا می شود لغو شده اند، علیه ایران بر می گردند!دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار