:man_in_business_suit_levitating:#اسکار سوّم #فرهادی:heavy_e...

🕴 #اسکار سوّم #فرهادی❗ ️

🔯 #فضانوردی و #سینما زیر پرچم #ایران ممنوع ! 🚫

🔃 شاید گفته شود : سینما و فضانوردی چه دخلی به هم دارند ؟!

🕴 کاری به اتفاقی که در اسکار برای جناب فرهادی افتاده ندارم .

🔹 دنبال تحلیل و تقبیح و امثال اینها هم نیستم ، ولی خانمی که به جای جناب فرهادی اسکار گرفت ، خیلی #ظریف رابطه ی وی که زمانی ستاره اش کردند را با این اسکار روشن می کند .

🚀 خانم #انوشه_انصاری حدود ده سال پیش با ۲۰۰۰۰۰۰۰ دلار مسافر فضانوردی آمریکایی شد ، که این جهانگرد میلیاردر فضایی که با پرچم آمریکا به فضا رفت را نخستین زن ایرانی فضانورد نامیدند .

🔹 البته درباره کار این خانم بحثی نداریم ، و وی مختار بوده ، ولی بازتاب های آن در داخل بعضا شگفت انگیز بود ، مثلا ؛ کسانیکه تا خرجی در برنامه های دینی و زیارات و مناسبت های ریشه داری مانند #محرم_و_صفر می شود فوری تشکیک می کنند که چرا این مخارج را برای مستمندان نکردید ، ولی ایشان هیچگاه این خانم که برای « آرزوهایش » چنین سفر گران قیمتی کرد را سرزنش نکردند که چرا پولت را خرج فقیران نکردی ؟!

🔺 ولی در عوض موجی عوام زده در نخبگان کشور را پس از این حرکت دیدیم که به غیر از جریان موسوم به اصلاحات که دولتش فضانوردی را تعطیل کرده ، عده ای دیگر دولت قبل را سرزنش کردند که چرا برای فضانوردی هزینه می کند تا ایرانی را به جایگاه نخست علمی برساند ؟!
🔻 حتّی نویسنده ای در سایت منسوب به رئیس مجلس با اشاره به سفر فضائی این خانم نوشت : حال که با ۲۰۰۰۰۰۰۰ دلار می توان فضا رفت ، چرا دولت قبل برنامه ریزی برای اعزام فضانورد به فضا کرده است ؟! و حال شما قضاوت کنید پاسخ این منطق چیست ، که تفاوت یک سفر رؤیایی و تفریحی زنی میلیاردر به فضا را با صنعت فضانوردی یک کشور را نمی داند ؟!

🗽 حال ربط این خانم با اسکار گیرهای حرفه ای کشورمان که وی نائب دریافت آن شده است ، جالب تر است !

🔹 مسئله خیلی پیچیده نیست ، وقتی به گمان عده ای فضانوردی تفریحی زیر پرچم آمریکا « رؤیای یک ایرانی » می شود و جای تحقیقات جدّی فضایی را می گیرد ، دوره ی کوتاهی که در دولت قبل ، هنر سینمای ایران تأثیر گذار و پیش تاز در تحولاّت جهانی شد و با آثار فاخری مانند : «یوسف پیامبر» و « مختارنامه » ، « ملک سلیمان » و ... بلندنظری و جهانی اندیشی ایرانی را به نمایش می گذاشت ، و حساسیّت دشمنان و بدخواهان کشور را برانگیخته بود ، تا جایی که کشورهای خلیج فارس و از جمله #قطر نمایش فیلمی مانند #مختارنامه را در کشورشان تحریم کردند ، ولی حال همان صنعت سینما با پرچم قطر و آدمک اسکار زیر پرچم آمریکا دستش بالا می رود و حتّی وزارت خارجه ی رژیم صهیونیستی آن اسکار را تبریک می گوید !

🎥 👈 البته بنده درباره جناب فرهادی و فیلمش قضاوت نمی کنم ، و به وی و همه هنرمندان احترام می گذاریم و هیچگاه بسان کوچک مغزان وی را پیاده نظام جنگ نرم دشمن نمی دانیم ، چون بعید می دانم وی به عنوان یک ایرانی راضی به کف زدن دشمنان برایش باشد ، بلکه از یک رویکرد سخن می گویم که تا وقتی ایرانی زیر پرچم خودش فضانوردی کند و فیلم بسازد ، مورد نفرت و تخریب و فشار درونی و بیرونی است ، ولی وقتی زیر پرچم بیگانه برود قهرمان و الگو می شود همانگونه الان دیپلمات های ما چنین نقشی پیدا کرده اند .

📽 ولی سینماگران ما ذائقه سازند ، که البته تندیس دهندگان بیگانه نیز دنبال ذائقه پردازی برای سینماگران ما می باشند ، پس کشور ما باید در اندازه و جایگاه ملّت ریشه دار خود سینمای کشورش را مهندسی کند نه به اندازه ی فروشندگی به جشنواره ها !

⛔ ️ البته تندروی های داخلی و حملات به جناب فرهادی نیز احتمالاً طرف های غربی را به اشتباه انداخته و گمان کرده اند چشم اسفندیاری پیدا کرده اند ، بنابراین جریانات ناشکیبای داخلی اگر می خواهند ، اسکار سوّم جناب فرهادی را تضمین کنند بیشتر به وی بتازند !

🔸 ولی اگر به فرهادی پیشنهاد ساخت فیلمی مانند #پایتخت را بدهند دیگر اقبالش برای اسکار را نابود کرده اند ، چون از این پس ایرانی ساز شده است .

#اسکار
#سینما
#فضانوردی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...