۱۳۹۶/۰۵/۲۹  ۱۶:۴۰  ۲۱۴۳۷امید اول برانکو؛ بهترین شوت‌زن آسیاو...

 ۱۳۹۶/۰۵/۲۹  ۱۶:۴۰  ۲۱۴۳۷

امید اول برانکو؛ بهترین شوت‌زن آسیا
وبسایت رسمی برنامه نود - آسیا فرصت خوبی بود برای طارمی. برای دوئل با بهترین مهاجمان آسیا. دوئلی که تا این‌جای کار نتایج خوبی داشته است و مهاجم پرسپولیس توانسته با ۶ گل زده بعد از عبدالرحمان و به همراه هالک معروف در رده دوم برترین گلزنان لیگ قهرمانان آسیا قرار بگیرد.

به گزارش وب‌سایت نود، البته طارمی در یک بخش دیگر به تنهایی در صدر قرار گرفته است. او بهترین شوتزن آسیاست. ۳۰ شوت از طارمی او را در میان بازیکنان تیم‌هایی که حذف شده‌اند و بازیکنان هشت تیم حاضر در بالاترین رده قرار می‌دهد. شاید جالب باشد بدانید که برخلاف تصوری که وجود دارد آمار شوت‌های داخل چارچوب طارمی هم عدد قابل‌توجهی است. از ۳۰ شوت طارمی، ۱۴ شوت داخل چارچوب بوده و ۱۶ شوت خارج چارچوب. آلن از گوانگژو با ۱۶ شوت داخل چارچوب رکورددار است و بعد از او، مهاجم ایرانی‌ها قرار دارد. گویا مهدی طارمی در آسیا، بازیکن بادقت‌تری است تا در لیگ برتر خودمان!

درصد دقت شوت‌های طارمی عدد قابل قبولی است. ۴۶،۷ درصد یعنی حدود نیمی از شوت‌هایش داخل چارچوب بوده است. ۵ شوتزن از هفت تیم دیگر درصد دقت شوت‌هایشان از طارمی کمتر است و مهاجم پرسپولیسی‌ها بالاتر از مهاجمانی مانند عمر السوما و خربین قرار دارد.

 مسلمان هم دومین شوتزن پرسپولیس است که البته تعداد شوت‌هایش فاصله زیادی با طارمی دارد و تنها ۱۱ شوت به سمت دروازه داشته که سه شوت آن داخل چارچوب بوده است.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار