ویژه کنید
عکس و تصویر پاسخ کوبنده امام حسین ( ع ) به نامه معاویه معاویه در مدینه جاسوسی داشت ...

پاسخ کوبنده امام حسین ( ع ) به نامه معاویه

معاویه در مدینه جاسوسی داشت و حوادث مدینه را با فرستادن نامه برای معاویه ، به او گزارش می داد ، در یکی از گزارشها برای معاویه نوشت : ( حسین بن علی ( ع ) کنیز خود را آزاد نموده و سپس با او ازدواج کرده است ) .
وقتی که این خبر به معاویه رسید نامه ای به این مضمون برای امام حسین ( ع ) نوشت :
به من خبر رسیده که تو با کنیز خود ازدواج کرده ای ، و بجای اینکه با همتاهای خود در طائفه ( بزرگ ) قریش ازدواج کنی که اگر با آنها ازدواج می کردی ، فرزند نجیب از آنها به دنیا می آمد و تو شخصیت خود را حفظ می کردی ولی نه درباره فرزندت و نه درباره خودت اندیشیدی و با کنیزی ازدواج کردی ، که از شاءن تو دور است ) .
امام حسین ( ع ) پس از دریافت نامه معاویه ، در پاسخ او چنین نوشت :
( نامه و انتقاد تو در مورد ازدواج من با کنیز آزاد شده ام به من رسید ، این را بدان هیچکس در شرافت و در نسب به مقام رسول خدا ( ص ) نمی رسد ، من کنیزی داشتم برای وصول به ثواب خدا او را آزاد ساختم سپس بر اساس سنت پیامبر ( ص ) با او ازدواج نمودم و این را نیز بدان که اسلام خرافات جاهلیت را از بین برد و هیچگونه سرزنشی بر مسلمانان روا نیست ، مگر گناه کنند ( و من ثواب کردم نه گناه ) بلکه سرزنش سزاوار آن کسی است که پیرو برنامه های جاهلیت باشد .
وقتی که جواب نامه امام حسین ( ع ) به معاویه رسید ، آن را خواند و سپس به یزید داد یزید آن را خواند و به پدرش گفت : افتخار حسین بر تو بسیار کوبنده است .
معاویه گفت : چنین نیست ولی زبان بنی هاشم تند و تیز است که سنگ کوه را متلاشی می کند و دریا را می شکافد ( 57 ) .
داستانهای حدیثی.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...