:heavy_large_circle:️ سخنان مهم رییس سابق مجلس باکو::up-poin...

:heavy_large_circle:️ سخنان مهم رییس سابق مجلس باکو:


:up-pointing_red_triangle:آذری‌های ایران خواهان الحاق آذری‌های باکو به ایران هستند

:bust_in_silhouette:رسول قلی اف، رییس پیشین مجلس جمهوری آذربایجان گفت

:small_blue_diamond:« عالمان بی عقل ما می خواهند تاریخ آذربایجان را از تاریخ ایران جدا کنند.»

:bust_in_silhouette:رسول قلی اف در گفتگو با سایت « اوقات» گفت :

:small_blue_diamond:« سطح زندگی در ایران، دستکم دو برابر بالاتر از اینجا است و متوسط دستمزد ماهانه در ایران 470 دلار است. در این کشور به معنای واقعی کلمه برای شهروندان خدمات درمانی سطح بالا وجود دارد. در دانشگاه ها رشوه گرفته نمی شود. قیمت ها نیز در مقایسه با جمهوری آذربایجان از 30 درصد تا  دویست درصد ارزان تر است.

:small_blue_diamond:وی افزود : « اصول  دولتمداری ایران که یکی از نخستین امپراتوری های دنیا در دو هزار و پانصد سال پیش بوده، خیلی قدرتمند است. در واقع، ایران فقط در مدتی بسیار کوتاه در زمان تیمور لنگ، دولتمداری خود را از دست داد و مجددا آن را احیاء کرد. امپراطوری ایران  اراضی وسیعی را از هندوستان تا دریای مدیترانه احاطه می کرد. عالمان بی عقل ما می خواهند تاریخ آذربایجان را از تاریخ ایران جدا کنند. این سیاست دروغین را امپراتوری شوروی ایجاد کرده است و تا امروز نیز  نادان هایی که از ادعاهایی نظیر « آذربایجانی ها ترک هستند و امپراطوری ایران متعلق به فارس ها است» دست برنمی دارند ، با افکار بی اساس خود بر پیشینه کهن آذری‌های آذربایجانی خط بطلان می کشند. برغم ادعای این سبک مغزها، امکان ندارد در تاریخ ایران با مبارزه آذربایجانی ها برای حقوق خود و خروج از ترکیب ایران مواجه شویم. کسانی که ادعا می کنند ستارخان طی سال های 1905 تا 1911 در راه (تجزیه‌طلبی ) آذربایجان مبارزه کرده است، نادان هایی بی اطلاع ( از تاریخ) هستند.

:small_blue_diamond:در ایران، ملت در دوره های مختلف علیه رژیم به پا خواسته است. از سال 1920 تاکنون دستکم پنج بار با نیروی ملت رژیم ایران تغییر داده شده است. کسانی که ادعا می کنند تبریز همیشه در این جنبش های مردمی نقش پیشرو داشته است، صرفا دروغ می گویند.

:small_blue_diamond:قلی اف ضمن بیان بی تفاوتی تبریزی ها به حساسیت های عصبی رژیم باکو به مساله ارمنستان گفت:

:small_blue_diamond:محصولات نفت و گاز و مواد غذایی از ایران به ارمنستان ارسال می شود و ایران در اقتصاد ارمنستان نقش خیلی مهمی ایفاء می کند. تمامی این محصولات از مناطق محل سکونت آذربایجانی ها به ارمنستان ارسال می شوند. اما، تاکنون یک بار هم آذربایجانی ها به ارسال کالا برای ارامستان، اعتراض نکرده اند .

:small_blue_diamond:رسول قلی اف درباره مطرح شدن به اصطلاح مساله «آذربایجان جنوبی» که ازسوی نژادپرستان پانترکیسم مطرح میشود گفت :

:small_blue_diamond:« مساله «آذربایجان جنوبی» کی در ایران وجود داشته است که مجددا مطرح شود؟ اگر شما در بیان این مساله ، سخنان محمودعلی چهرگانی را که فردی بی خبر از دنیاست ، مبنا قرار می دهید و فکر می کنید که مساله «آذربایجان جنوبی» وجود دارد، اشتباه می کنید. در آمریکا، ایرانی های زیادی زندگی می کنند. من یک بار هم نشده است که از زبان ایرانی های ساکن نیویور ک یا کالیفرنیا شنیده باشم که بگویند « من از آذربایجان جنوبی هستم». همه آنها خود را ایرانی می دانند و همیشه صرف نظر از قومیتشان به عنوان ایرانی تجمع می کنند. هیچ کس ایران را متعلق به فارس ها نمی داند. »مساله اصلی این است که آذربایجانی های ایران از کی سخنگویی خود را به ما حواله کرده اند؟

:small_blue_diamond:آذربایجانی های ایران به ما از از بالا به پایین نگاه می کنند و باور دارند که زمانی خواهد رسید که باکو باز هم به ترکیب ایران ملحق شده و به "انسان های طبیعی" تبدیل خواهند شد. در مجموع، (جمهوری) آذربایجان نمی تواند سیاستی غیر از تلاش برای اثبات نزدیکی خود به فدراسیون روسیه، ایران ، ترکیه و غرب یا تظاهر به آن داشته باشد. »

:books:ovqat.com/manset/16045-rsul-quliyev-ab-rann-nuv-obyektlrini-bombalaya-bilr.html

:white_heavy_check_mark: تنها کانال رسمی استاد رائفی پور و جنبش مصاف
@masafiranian

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار