ویژه کنید
عکس و تصویر ✴ ️این کتاب را به #امام_جمعه شهرها هدیه دهید! 🔷 این روزها انگار دارد نقطه ...

✴ ️این کتاب را به #امام_جمعه شهرها هدیه دهید!

🔷 این روزها انگار دارد نقطه عطف برای #نماز_جمعه میشود:
🔹 برخی ائمه جمعه فاصله ها با مردم را برداشته، با تاکسی و زودتر آمده، ورودی مصلا نشسته مشکلات مردم را میشنوند. برخی هم درد مردمشان یکماه است در چادر زندگی میکنند و برخی با جوانان انقلابی، حاشیه های شهرشان در گروه جهادی بیل میزنند و...
🔹 برخی دیگر اما فاصله ها را بیشتر و هر منتقدی را دادگاهی کرده، ماشین چند صدمیلیونی سوار و با از ما بهتران مأنوسند. برخی دفتر و تشکیلاتی بزرگتر از یک مرجع تدارک دیده، آقازاده ها را تقسیم کار کرده یکی بازار یکی...!
🔹 برخی بین این دو سلوک میکنند. بخاطر افکار عمومی به تجملات تظاهر نمیکنند اما بدشان نمی آید و سرجایش اهلش هستند. برخی خود را بی تفاوت از پناهندگان به دفتر و نماز جمعه نشان نمی دهند و با تفقدی زبانی مراجعین را رد میکنند اما جلو هم نمی افتند تا مشکل آنها را حل کنند!
برخی در حد یک پست به آن نگاه میکنند که چند ساله تمدید میشود و باید از آن بالا روند نه پایین کشیده شوند پس هم مردم و هم مسئولین را باید داشتـ سیاست سیخ و کباب را بلدند و...
🔹 فکر نکنم امام جمعه ای خارج از این سه طیف باشد.یا به این نزدیکتر است یا به آن.

🔷 سالها قبل زندگینامه مرحوم عراقی -امام جمعه کنگاور- که بنام "امیرشهر" چاپ شده بود را بسیار اثر گذار دیدم. راستش به برخی امام جمعه هایی که منتقدشان شده بودم هم هدیه داده ام!
یک "تراز" است. شما میتوانید به هر سه طیف هدیه اش دهید. طیف اول خود نزدیک به مرحوم عراقی است و هدیه تکریم اوست. طیف دوم باید فاصله خود با سلف صالح را ببیند شاید خجالت بکشد. و طیف سوم اثر صداقت و یکرنگی و اخلاص را بجای تظاهر و زبان بازی و "همه داری" ببیند و رنگ خدا بگیرد.

🔷 عراقی زودتر از همه مصلی می آمد، زیارت عاشورای کامل و با اشک و آه میخواند که اثرش در وعظ او پیدا میشد. اما ضامن یهودی شهر هم میشد و حقوق اقلیت را پاس می داشت. سه وعده نماز سه جای شهر مثل یک مبلغ جوان و جهادی تا تلاش برای محرومان و مستضعفان واقعا او را ظرف چند سال #امیر_شهر کرد. شعارش جای ساخت مساجد اضافی یا تجملاتی، "ساخت مسجدی" بود و دهها نکته ناب و مورد نیاز حال و روز انقلابمان.
توصیه میکنم مبلغین جوان بخوانند. جوانان انقلابی آنرا تراز امام جمعه انقلاب بگیرند و از ائمه جمعه شان مطالبه اش کنند. و به دارایان این سجایا و فاقدین، هدیه اش دهند.
شاید از الگوهای دیگر هم وقتی دیگر گفتم.
زنده باد یادشان، پر رهرو باد راهشان.

📝 محسن قنبریان ۹۶/۱۲/۵
☑ ️ @m_ghanbarian

____________________

📎 مطلب مرتبط:
🔺 بهتر از سوت قطار و زنگ مدارس
https://t.me/m_ghanbarian/1730
🔺 کمک نفس معنوی
https://t.me/m_ghanbarian/1689

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...