اله..اله کیست؟اله همون خدا هست_ که آدمی در زمانهای مختلف اون...

اله..اله کیست؟
اله همون خدا هست_ که آدمی در زمانهای مختلف اون را جدای از (الله) احساس می کرده و در خدمت او بوده. مثلا یک موقعی آدمی به اهمیت خورشید پی برده بود و همه محصولات و زندگی را از آفتاب می‌دیده بنا بر این خورشید به مقام (اله) می رسیده. گاهی بشر به اهمیت ستاره ها دست می یافته و گاهی آب به مقام خدایی دست پیدا می کرده. زن هم از استوره های خدایی قلمداد میشه. گاهی فرشته ها و گاهی پیغمبران و امامان جانشین خداوند بودند و آله می شدند!. شاید بیشترین خدایی در این دوران به پول برسه. خدایی قدرتمند که با آن همه چیز را می شود خرید و به دست آورد. بطور خلاصه: پی بردن به اهمیت نیروهای جهان و خدا پنداشتن آنها.
بیایید معنی عبادت را بهتر بشناسیم..
عبادت یعنی در خدمت بودن. اگر بزرگترین مساله ذهنی، فرزند باشد و همه جور در خدمت و رضایت او سپری شود، بچه می شود خدا. اگر پول هدف شود این ثروت است که آدمی را به هر سمتی می کشد و به هر کار ناپاکی وا می دارد و بر آدمی خدایی می کند و آدم هم در خدمت اوست و برای پول هر کاری می کند. این پول هست که خدایی می کند.
شاید تعجب کنید که برخی از انسانها، انسانهای نیکوکار را به مقام خدایی می رسانند و آنها را پرستش می کنند. یعنی خدمت به فردی که زنده است یا مرده در جهت امیال نفسانی خود و یا (عده ای) دیگر. افراد صالح هیچ وقت مردم را به خدمت به خود دعوت نمی کنند و همه را متوجه خداوند یکتا می کنند ولی عده ای آنها را وسیله خدایی بر مردم می کنند.
در نهایت اگر بخواهیم (اله) ها را بشماریم بینهایت هستند و نه اینکه آن نیرو ها خدا نیستند! یعنی همه (اله) ها خدایی می کنند درست است (پول، خدایی می کند، خورشید، خدایی می کند، قدرت، خدایی می کند) با این تعبیر که (لا اله الا الله) همه آن نیرو ها بجز الله نیستند!
اگر این انرژی هایی را که گاها درک می کنیم در جهت صحیح حرکت داده شوند می شود یکتا پرستی. پول از قدرتمند ترین خدایان امروزی است که اگر از راه صحیح به دست آید و در راه {عبادت} خداوند یعنی کمک و حمایت از مستمندان و... مصرف شود و جمع آوری و ثروت اندوزی نشود و بسیاری از نکات دیگر، در نهایت : آن انرژی ثروت بجز خدا نیست!
لا اله الا الله.
و اگر آدمی در خدمت آن نیرو ها قرار گرفت و بجای خدمت به خدا به عبادت پول پرداخت! شرک و چند خدایی پدید می آید. و این پول است که انسان را رهبری می کند! خادم پول، خادم حرم، خادم مقام، خادم گاو، خادم ...

#اله

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...