ویژه کنید
عکس و تصویر کتاب « #امام_حسین_ع ؛ #شهید_فرهنگ_پیشرو_و_انسانیت » #مرحوم_علامه_محمدتقی_جعفری از جمله علما و #دانشمندان_مسلمان و #اسلام_‌شناس_معاصر دارای ...

کتاب « #امام_حسین_ع ؛ #شهید_فرهنگ_پیشرو_و_انسانیت »
#مرحوم_علامه_محمدتقی_جعفری از جمله علما و #دانشمندان_مسلمان و #اسلام_‌شناس_معاصر دارای نگرش ژرف به مسائل و چالش‌های زمان خود بود با همین دید دست به نگارش این کتاب زد.
ایشان ‌کوشیدند با تکیه بر برهان‌هایی بدیهی و واضح اثبات کنند که #اهل_بیت_ع هرگز نباید از سوی پیروانشان، از جایگاه سازنده خود به مرتبه‌ای پایین‌تر کشیده شوند.
« #حیات » به جای « #تراژدی »، « #حقوق_بشر » به جای « #اسطوره »، «#انسان » به جای « #تاریخ » و « #وجدان » به جای « #حماسه ».
علامه جعفری در این کتاب میان #عاشورا_و_حقیقت از یک سو و امام حسین (ع) و انسان از سوی دیگر، رابطه‌ای بنیادین برقرار می کند و انسان ‌شناسان، #اهل_حکمت و #دانایان_بشری را به نظاره فرا می‌خواند و با تکیه بر #عظمت_بی_‌بدیل_امام_حسین_ع با صدایی رسا و با قلمش فریادکننده این رمز بزرگ است.
- #فرهنگ با قید « #پیشرو_انسانیت » عبارت است از #شیوه_حیات_معقول در #جاذبه_کمال_اعلا بر مبنای آن اصول و ارزش‌های تکاملی که همه #پیامبران_الهی، #اولیای_عظام ، حکما و #وارستگان_نوع_بشر در تفسیر، تبلیغ تحکیم آن‌ها با جدی‌ترین تکاپو و مجاهدت ورزیده‌اند و حتّی گروهی از آن‌ها در این راه جان خود را باخته‌اند که بدون تردید فرزند نازنین #علی_بن_ابیطالب_ع آن #قهرمان_تفسیر_کننده_حیات توأم با عزّت و شرافت، یعنی #حسین_بن_علی_ع در صف اوّل آن جهادگران بزرگ بشریّت قرار گرفته است.
#گنجینه_علوی_ساوجی
@srazsaveh
#دین_اسلام #فرهنگ_و_ادب #کتاب_شناسی #معرفی_کتاب #قیام_امام_حسین_ع #حضرت_امام_حسین_ع #شف49

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...