#کلام_وحی #روزی_یک_آیه_از_قرآن_مجید#The_Holy_Quran#one_verse...

#کلام_وحی #روزی_یک_آیه_از_قرآن_مجید

#The_Holy_Quran
#one_verse_from_the_Holy_Quran
إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا ثُمَّ کَفَرُوا ثُمَّ آمَنُوا ثُمَّ کَفَرُوا ثُمَّ ازْدادُوا کُفْراً لَمْ یَکُنِ اللَّهُ لِیَغْفِرَ لَهُمْ وَ لا لِیَهْدِیَهُمْ سَبِیلًا
آنان که #ایمان_آوردند ، سپس #کافر_شدند ، بار دیگر ایمان آوردند و دوباره #کفر_ورزیدند ، سپس #بر_کفر_خود_افزودند ، قطعاً امیدی به آن نیست که #خداوند آنان را ببخشد و به راه حقّ هدایتشان کند.
نکته ها : در صدر اسلام گروهی از #اهل_کتاب در حضور #مسلمانان #اظهار_ایمان می‌کردند و برای القای شبهه دوباره کافر می‌شدند و دلیل کفر خود را نادرستی اسلام قلمداد می‌کردند چنانکه قوم یهود ابتدا به موسی ایمان آوردند، سپس #گوساله_‌پرست شدند، سپس #توبه کرده و #خداپرست گشتند، باز بر عیسی علیه السلام کفر ورزیدند و سپس با کفر خود به پیامبر اسلام، بر کفر خود افزودند.
از مصادیق بارز این آیه، کسانی همچون «شَبَث‌بن ربعی» هستند که در تاریخ آورده‌اند: او در زمان پیامبر مسلمان شد، پس از پیامبر مرتد شد، سپس توبه کرد و یار حضرت علی (ع) گشت. امّا بعد فرمانده خوارج شد وجنگ نهروان را به راه انداخت. باز توبه کرد ویار امام‌حسن و امام‌حسین علیهما السلام شد واز کسانی بود که به امام دعوت نامه نوشت، امّا در کوفه با مسلم بی‌وفایی کرد. در کربلا جزء لشکر یزید شد وبه شکرانه قتل امام‌حسین علیه السلام مسجدی در کوفه ساخت.
پیام ها :
1- #خطر_ارتداد_و_بازگشت_از_دین ، هر مؤمنی را تهدید می‌کند.
2- #بی_‌ثباتی_در_عقیده ، به #گمراهی_نهایی و #عدم_آمرزش_الهی می‌انجامد.
منبع : #تفسیر_نور #استاد_حجه_الاسلام_محسن_قرائتی . جلد 2 . ص186و187
#گنجینه_علوی_ساوجی
@srazsaveh
#قرآن_مجید #سوره_نساء_آیه137 #کلام_الهی #شف7950

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...