ஜ﷽ ஜ #پرسش3بخش1چه کنیم تا بتوانیم با امام زمان(عج) ملاقات کن...

ஜ﷽ ஜ #پرسش3

بخش1
چه کنیم تا بتوانیم با امام زمان(عج) ملاقات کنیم؟ #پاسخ
:large_blue_diamond: ملاقات با امام زمان(عج) و دیگر اولیای الهی، نیاز به سنخیت با آنان دارد. به دست آوردن سنخیت با اولیای الهی، نیاز به تحقق دو بعد (معرفت و عمل) دارد. اگر کسی خود را به اولیای الهی شبیه نمود، به لقای آنان نیز واصل خواهد شد.

نوریان مرنوریان را طالبن ناریان مرناریان را جاذبند

ناگفته نماند که ما مکلف به ارتباط به معنای ملاقات و رؤیت امام زمان(عج) نیستیم. آنچه وظیفه ما است، تشبّه به آن بزرگواران و پیمودن راه آنان است. ما باید در همه حال سرباز آماده آن حضرت بوده و همواره در خدمت ایشان باشیم. این مسأله را آیه 200 سوره آل عمران بیان فرموده: «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ»؛ «ای کسانی که ایمان آورده اید! صبر کنید و یکدیگر را به صبر وادارید و مرابطه نمایید وتقوا و خداترسی را پیشه سازید، باشد که رستگار شوید».

:large_blue_diamond: امام باقرعلیه السلام در تفسیر این آیه شریفه می فرماید: «صبر کنید بر ادای فرایض (در انجام تکالیف الهی استقامت داشته باشید) و در برابر دشمنان پایداری کنید و با امامتان (که انتظارش را می کشید) مرابطه نمایید».کتاب الغیبة، شیخ مفید، ص 105.

مرابطه با امام زمان(عج)؛ یعنی، خود را به رشته ولایت او بستن و بر خدمت و پیروی و یاری او گردن نهادن. این یکی از ارکان ایمان است که آدمی خود را به امام خویش مربوط سازد و از او جدا نشود. همچنین باید کارهایی انجام داد که آن حضرت و اصحاب شان انجام می دهند.

قرآن درباره حضرت مهدی و اصحاب ایشان می فرماید: «الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّکاةَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ»؛سوره حج: آیه 41. کسانی که اگر در زمین به آنان توانایی دهیم نماز را به پا داشته و زکات (به مستحق) بخشیده و به معروف امر نموده و از منکر نهی کنند.

:large_blue_diamond: امام باقرعلیه السلام در تفسیر این آیه می فرماید: «این آیه برای آل محمد است؛ یعنی، مهدی(عج) و اصحاب او».تفسیر قمی: ج 2، ص 87. در نتیجه اگر ما هم می خواهیم از اصحاب و یاران آن حضرت باشیم، باید به امور مذکور اهتمام ورزیم.

اللّٰھـُم ؏جِّل لِوَلیڪَ الفَرَجـْ #إن_شاء_الله
@Dmkhoda
:small_blue_diamond::small_blue_diamond::large_blue_diamond::large_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond:

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...