ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 چند ورق از انچه در کوی دانشگاه گذشت... بازخوانی حوادثِ فتنه کوی دانشگاه 1️⃣ ...

🔴 چند ورق از انچه در کوی دانشگاه گذشت... بازخوانی حوادثِ فتنه کوی دانشگاه 1️⃣

🔺 در دوران راست خاتمی بر وزارت ارشاد، وضعیت فرهنگ خصوصا در حوضه‌ی نشر و مطبوعات، رو به سیاهی میگذارد تا جایی که مطبوعات ایران، تبدیل به جولانگاه عناصر ضد انقلاب میشود. با سکانداری مهاجرانی بر این وزارت خانه، این وضعیت تشدید میشود تا جایی که روزنامه ها و نشریات تبدیل میشود به تریبون دشمنان اسلام و نقلاب. یک روز علیه اصل انقلاب مینویسند، روز دیگر علیه عصمت امامان یک روز علیه قران مینویسند و روز دیگر علیه پیامبر! زنجیره‌ای ها شبانه روز مشغول تئوری گردازی علیه اعتقادات اسلام و ایدئولوژی‌های انقلاب هستند.
نمایندگان مجلس با دیدن این وضعیت اسفناک تصمیم به اصلاح قانون مطبوعات میگیرند.

🔹 دوم خردادی ها در مخالفت با این طرح، روزنامه ها را به خط میکنند. روزنامه سلام در تاریخ 15 تیر 1378 یک نامه کاملا سری را منتشر کرده و ادعا میکند «سعید اسلامی پیشنهاد اصلاح قانون مطبوعات را داده است»

🔺 وزارت اطلاعات علیه روزنامه سلام، اعلام شکایت کرده که در پی آن قوه‌ی قضائیه روزنامه سلام را به جرم انتشار اسناد طبقه بندی شده توقیف میکند. البته در همان روز وزارت اطلاعات در پی فشارهای سیاسی حامیان دولت، ناچار به پس گرفتن شکایت خود میشود!

🔹 دانشگاه تهران که از مدتها قبل در اثر تحرکات گروهک‌های معاند و رادیکال، به ویژه نهضت آزادی، در التهاب به سر میبرد و آبستن هرگونه حادثه بود، در شامگاه هفدهم تیرماه به بهانه‌ی مخالفت با تصویب کلیات طرح اصلاح قانون "مطبوعات" به صحنه‌ی درگیری و تجمع‌های اعتراض آمیز تبدیل میشود.

🔺 دفتر تحکیم وحدت در 17تیرماه78 یک میتینگ اعتراض آمیز برگزار میکند. در ساعت 22:45 دقیقه حدود 150 نفر از دانشجویان اقدام به راهپیمایی غیر قانونی کرده و سپس با تحریکات عده‌ای از عناصر افراطی همراه با سرداد شعارهای تحریک‌آمیز از کوی دانشگاه خارج می‌شوند.

🔹 نیروی انتظامی، برای برگرداندن نظم، به درخواست مسئولین دانشگاه وارد منطقه میشود و با تذکرات پی در پی خواستار حفظ آرامش میشود. اغلب دانشجویان به داخل کوی برمی‌گردند، اما تعدادی از دانشجویان اصرار بر ادامه تظاهرات در بیرون دانشگاه دارند.
#بسیج_سایبری

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...