‌☫﷽☫روز شمار عیدالله الاکبر ١٣ روز تاغدیر‌‌‌     ↬✿◆:low_bri...

‌☫﷽☫

روز شمار عیدالله الاکبر
١٣ روز تاغدیر
‌‌
‌ ↬✿◆:low_brightness_symbol: ◆✿↫

غدیر و سقیفه

در حالیکه غدیر بیابان وسیع و مستعدی برای سخنرانی پیامبر صلی اللَّه علیه و آله بود، آغازی برای جنگ سقیفه با غدیر نیز شد.

سرلشکران سقیفه در حالیکه مقابل منبر غدیر نشسته بودند غدیر و غدیریان را تهدید می‌کردند، و به وفادارانشان هشدار و آماده باش می‌دادند، و به صاحب غدیر ناسزا می‌گفتند.

تشکیل لشکر سقیفه

بنیانگذاران سقیفه مقارن ماجرای غدیر، پیمان نامه ی نظامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی امضا کردند و به نظام دادن لشکر خود پرداختند.

آنها چنان در این کار سرعت عمل بخرج دادند که در یک چشم بر هم زدن هفتاد روزه، با لشکر عظیمی بر در خانه ی صاحب غدیر ریختند و آن را به آتش کشیدند، و با ضرب و شتم وارد خانه شدند، و پیشگامان دفاع از غدیر یعنی فاطمه و محسن علیهماالسلام را به شهادت رساندند. آنگاه طناب برگردن صاحب غدیر افکندند؛ و با این قتل عامِ غدیریان،به خیال خام خود فاتحه ی غدیر را خواندند!!

مقاومت غدیر در برابر سقیفه

اهل سقیفه غافل از این بودند که خداوند تعالی حافظ غدیر و پیامبر صلی اللَّه علیه و آله مبلغ غدیر و امامان علیهم السلام صاحب غدیرند و در این جنگ پیروزند.

در اولین درگیری بر سر غدیر یعنی غوغای سقیفه، که در واقع میدان جنگ تن به تن و نابرابر بین غدیریان و اهل سقیفه بود؛ با آنکه غدیریان مغلوب شدند ولی با حضور صاحب غدیر توانستند حقایق را بازگو کنند و حجت را برای نسلهای آینده تمام کنند.
صف غدیریان که در ابتدا سه نفر بودند، کم کم در اثر همین حسن تدبیر به هفت نفر و همچنان تا عدد میلیونی و میلیاردی رسیدند.

:leftwards_black_arrow:️مبلغ غدیر باشیم:black_rightwards_arrow:️
#تبلیغ_غدیر_واجب_است  #من_کنت_مولا_فهذا_علی_مولا #شیعه #یا_علی #یا_علی_علیه_السلام #یا_علی_ع #فضیلت #فضیلت_مولا #غدیر #روز_شمار_غدیر #عید_غدیر #ولایت #ولی #فضیلت_مولاعلی_ع #علی_ولی_الله #تنها_فاروق_علی_ع #یا_مهدی_ادرکنی #فقط_حیدر_امیرالمومنین_است #غدیری_ام #سقیفه_ای_نیستم
#ghadir #khamenei_ir

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...