ویژه کنید
عکس و تصویر هنگام #پریودی بسیاری از #زنان کرامپ های شکمی دردناک را طی زمان قاعدگی تجربه میکنند ...

هنگام #پریودی بسیاری از #زنان کرامپ های شکمی دردناک را طی زمان قاعدگی تجربه میکنند . عضلات #رحم و عضلات شکمی اطراف رحم برای بیرون راندن مایع #قاعدگی #انقباض یافته میشود اعتقاد بر این است که انقباضات عضلانی رحم با افزایش رها شدن اسیدهای چرب موسوم به پروستاگلاندین از بافت #پوششی رحم تولید میشود این کرامپ دیسمنوره اولیه یا #دردهای #قاعدگی نامیده میشود.
#ناحیه شیوع درد در هر خانمی متفاوت است، گاهی این دردها تا زیر کمر وحتی کلیه های فرد را فرامی گیرد و امکان دارد از یک تا دو روز پیش از قاعدگی آغاز شود وتا 4 روز طول بکشد. اما این دردها نظم خاصی ندارد و شدت و محل آن در هر فرد و در هر ماه متمایز است. این دردها که از نوع کوفتگی هستند، گاهی وقت ها آن قدر شدیدند که فرد ناگزیر میشود دست از تمام فعالیت هایش کشیده و دراز بکشد. دردهای قاعدگی همراه با علایم مختلفی هستند مثل تهوع، سردرد، #خستگی، #کسالت، اسهال، #استفراع و... در واقع با وجود این دردها قاعدگی برای بعضی خانم‌ها تبدیل به یک فاجعه ماهیانه میشود.
#دیسمنورهٔ اولیه معمولاً طی یک تا دو سال نخست #زندگی رخ میدهد و امکان دارد تا زمان #یائسگی ادامه یابد ولی در #بسیاری از زنان به تدریج علایم #دیسمنوره پس از اواسط ۲۰ سالگی فروکش نماید

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...