تدریس رایگان خادمیاران مدرس رضوی در مناطق محروم استان کرمانم...

تدریس رایگان خادمیاران مدرس رضوی در مناطق محروم استان کرمان


مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان از تدریس رایگان خادمیاران معلم رضوی در روستاهای جنوب این استان خبر داد.

به گزارش آستان نیوز از کرمان، سید حسین صابری در گفت‌وگو با آستان نیوز گفت: انجام این اقدام در نخستین جلسه رسمی هم اندیشی خادمیاران کانون تخصصی تعلیم و تربیت در شهرستان جیرفت با حضور کارشناسان آموزشی شهرستان های جیرفت، عنبرآباد و همچنین رئیس اداره آموزش و پرورش عنبرآباد برای مناطق وسیع اما محروم در جنوب کرمان مقرر شد.
وی، تعلیم و تربیت را شاخه ای از فعالیت های خادمیاران در عرصه های مختلف محرومیت زدایی دانست و گفت: خادمیاران کانون تخصصی تعلیم و تربیت شناسایی و تا دو روز آینده ساماندهی می شوند.
به گفته وی، آغاز کار خادمیاران با تدریس رایگان دروس پایه(ریاضی، علوم، عربی، زبان، شیمی، فیزیک) برای دو مقطع دوره متوسطه اول و دوم در قالب طرح مدرسان رضوی در روستاهای دو شهرستان جیرفت و عنبرآباد اجرایی می‌شود.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان، مشارکت و همراهی معلمان در اداره آموزش و پرورش دو شهرستان برای اجرای این طرح را تاکید کرد و گفت: برای اجرای طرح مدرسان رضوی علاوه بر شناسایی مدارس روستاهای آسیب پذیر دانش آموزان بی سرپرست، بد سرپرست، کم بضاعت و یا بی بضاعت نیز به کانون تخصصی تعلیم و تربیت معرفی و اعلام نیاز می شود تا خدمات ارزنده آموزشی و تربیتی با حفظ کرامت دانش آموزان در مناطق محروم ارائه شود.
صابری تصریح کرد: طرح رایگان مدرسان رضوی می تواند برای روستاهای اطراف شهرستان جیرفت با دانش آموزان خوش ذوق و با استعدادی که ممکن است به هر دلیلی نتوانند از کلاس های فوق برنامه و یا کلاس های تقویتی استفاده کنند و شرایط تهیه کتاب های کمک آموزشی را نداشته باشند قدم های موثری را در حوزه آموزشی و تربیتی آنها بردارد و در کنار تعلیم و تعلم با سیره و کرامات حضرت امام رضا علیه السلام نیز آشنا شوند.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است