عکس و تصویر :warning_sign: منبع: #خبرگزاری_فارس - با اندکی خلا...

⚠ منبع: #خبرگزاری_فارس - با اندکی خلاصه نویسی

#دولت شب جمعه طی اقدامی با 3 برابر کردن قیمت #بنزین بدون هیچ اطلاع قبلی #مردم رو در یک شوک فرو برد
عده ای سکوت کردن عده ای به #خیابان اومدن امّا این، تمام ماجرا نبود. و عمده واکنش سیاسیون به این طرح باعث غبارآلودگی بیشتر شد
غیبت رسانه‌ای و سکوت #رئیس_جمهور به‌عنوان متولی نخست طرح جنجال‌آفرین را نیز باید به تصویرسازی از روز #شنبه اضافه کرد.
همه این توصیفات به این معناست که طرح دولت، به‌محض سر برآوردن به گوشه رینگ هدایت شد.

✔ در چنین اوضاع و احوالی، صبح روز #یکشنبه ، ورق برگشت. در حالی که پیش‌بینی نمی‌شد #رهبر_انقلاب در همان روزهای نخست اجرای طرح دولت، به ماجرا ورود کنند، ایشان پای موضوع #گرانی_بنزین را به درس خارج فقه خود کشیدند و با گفتن جمله «من از #مصوبه_سران_کشور حمایت می‌کنم» پیچ و مهره‌های طرحی را که در روز شنبه، از چپ و راست رو به شُل شدن نهاده بود، سفت کردند. شاید این برخلاف تصوری بود که در #افکار_عمومی وجود داشت.

✔ احتمالاً تصور رایج این بود که #رهبر انقلاب با اظهارنظر علیه طرحی که صدای همه را درآورده است، هم مانع #گرانی سه برابری بنزین می‌شوند و هم به #اغتشاشات خیابانی پایان می‌دهند. با این حال، رهبر انقلاب چنین نکردند و سؤال اینجاست که #چرا ؟

✔ برای یافتن پاسخ سؤال، ابتدا باید لُبّ کلام رهبر انقلاب را واکاوی کرد. رهبری، ضمن اعلام اینکه نسبت به طرح مورد مناقشه دارای نظر کارشناسی نیستند، بنا را بر اعتماد به تصمیم سران قوا می‌گذارند. 

✔ شاید این سؤال مطرح شود که آیا بهتر نبود #رهبری در حالی که خود به نظر کارشناسی نرسیده‌اند و دولت نیز در شش سال گذشته عملکرد مطمئنی در #اقتصاد از خود نشان نداده، جانب احتیاط پیشه می‌کردند و برای جلوگیری از ضررهای احتمالی طرح، دستور به لغو آن می‌دادند؟ آن هم در شرایطی که زمینه‌های پذیرش اجتماعی چنین دستوری از سوی ایشان، بسیار قوی بود و هیچ هزینه‌ای را هم به رهبری تحمیل نمی‌کرد. 

✔ اگر چه شاید نتوان مقدمات فرضیه فوق را رد کرد، امّا باید دید که هزینه ـ فایده‌ای که رهبر انقلاب در تصمیم خود برای حمایت از مصوبه سران قوا، انجام داده‌اند چه بوده است؟ 

✔ در پاسخ باید گفت وقتی رهبر انقلاب به محتوای طرح مصوب هیچ ورودی نمی‌کنند و هیچ قضاوتی مبنی بر حُسن و قبح آن انجام نمی‌دهند و با این حال می‌گویند از مصوبه سران قوا حمایت می‌کنم، در واقع با این تصمیم خود، به ساختارهای قانونی و رسمی کشور تکیه کرده‌اند.(و اینطور رهبری از ایجاد خلاء سیاسی در کشور جلوگیری کرد)

✅ 🚫 ادامه= نظرات

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...