ویژه کنید
عکس و تصویر عزیزانی که روی کلید واژه #استیضاح روحانی کلید کرده اند اندکی تامل کنند و عواقب ...

عزیزانی که روی کلید واژه #استیضاح روحانی کلید کرده اند اندکی تامل کنند و عواقب این عمل را در این برهه بسنجند.

در شرایطی که هر دو کشور لبنان و عراق اوضاعی مشابه ایران دارند استعفای مسئولین دو کشور ، این دو را به سمت خلا سیاسی وحشتناکی سوق داده است که چه بسا به فروپاشی بینجامد.

طی چند هفته اخیر موج عظیمی از نارضایتی علیه دولت شکل گرفت این در حالی که صدای #اعتراض جمع کثیر حامیان دولت نیز بلند شده است.

جریانی که هم اکنون بر کشور سایه افکنده و توسط سه گروه حامیان دولت،مخالفان دولت و مردم معترض مورد اجماع است این است که جناب روحانی به عنوان ریاست جمهوری ناکارآمد می بایست کنار زده شود .

نکته ای که اینجا قابل تامل است سکوت عجیب دولت نسبت به این موضع و اصرار بر ادامه چنین عملکردی است تا جایی که این گمان را تقویت میکند که یک #سناریو توسط گروهی با سرکردگی خود دولت در حال اجراست که کشور را به سوی خلا سیاسی (مشابه عراق و لبنان ) سوق دهد.

جدا از تمام تحلیل هایی که می توان در این زمینه ارائه داد می توان به چند نکته توجه کرد:

۱. استضیاح رییس جمهور در این برهه که تنها چند ماه به #انتخابات مجلس مانده است کشور را دچار خلا سیاسی می کند توجه داشته باشید موجی که دنبال برکناری آقای روحانی است هدفش فلج کردن بدنه دولت است ، در بحبوحه اعتراضات داخلی تحمیل یک انتخابات زود هنگام علاوه بر آنکه انتخابات #مجلس را تحت الشعاع قرار می دهد بهترین فرصت برای شروع موج تازه #آشوبهای_خیابانی است.

۲. همان طور که #رهبری اشاره کردند دولت در قبال عملکردش مسئول است این دولت باید بماند و نتیجه سوء مدیریتش را به عهده بگیرد .

۳. عده ای بر این باورند همانگونه که آقای #بنی^صدر از سوی مجلس به عدم #کفایت_سیاسی محکوم گردید نظیر چنین موضعی می بایست از سوی مجلس علیه آقای روحانی اتخاذ گردد حضرات باید به این نکته توجه کنند در آن برهه ما یک مجلس انقلابی داشتیم و آقای بنی صدر با رای بسیار بالا از قدرت بر کنار شد همچنین قدرت مجلس به حدی بود که کشور دچار خلا سیاسی نگردد این در حالیست که مجلس کنونی یکی از ضعیف ترین مجلس هاست که بیشترین کرسی های آن را جناح #لیبرال در دست دارد ، در صورت استیضاح آقای روحانی این مجلس قدرت کافی برای جبران خلا سیاسی را ندارد.

راهکار چیست؟
می بایست جریان #انقلابی با هوشمندی و تلاش گسترده بیشترین کرسی های مجلس را در انتخابات پیش رو در دست گیرد در آن صورت ۲ قوه از ۳ قوه ( #قضاییه و #مقننه) قدرت کافی خواهند داشت تا خلا نبود قوه دیگر ( #مجریه)را تا انتخابات ریاست جمهوری پر کنند.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...