ویژه کنید
عکس و تصویر #لطفا_خوانده_شود_ممنونم 💎 نظر دانشمندان و هنرمندان غیر مسلمان در مورد حجاب نظر فمینیست ها و ...

#لطفا_خوانده_شود_ممنونم 💎 نظر دانشمندان و هنرمندان غیر مسلما...

#لطفا_خوانده_شود_ممنونم
💎 نظر دانشمندان و هنرمندان غیر مسلمان در مورد حجاب

نظر فمینیست ها و دانشمندان غربی درمورد حجاب

✅ Iردکتر هنری مکو: حجاب تایید کننده ی حریم شخصی، انحصار و اهمیت قلمروی خانوادگی است. من از ارزش هایی که حجاب نمایان گر آن است، جانبداری میکنم. بویژه اختصاص زنان به همسر آینده و خانواده شان و عفت و وقاری که حجاب متضمن آن است.

✅ Iرجودیت میل خبرنگار نیویورک تایمز در مقاله “زنان در آغوش اسلام، امنیتی تازه می یابند” مینویسد: پوشش حجاب، برای زن این امکان را فراهم ساخته که در شهرهای شلوغ بتواند به راحتی فعالیت کند و از مزاحمت مردان جوان در امان بماند. پیام غیرقابل تردید این لباس به اطرافیان این است که: این زن نجیب است، به او کار نداشته باشید.

✅ Iرجولیا آماتو(وزیر ایتالیا) : حجاب اسلامی یک محافظت کننده برای زنان است.

✅ Iردروتو (بازیگر مسلمان شده ایتالیایی) : حجاب پرچم مبارزه با نگاه ابزاری به زن است.

✅ Iرجوانا فرانسیس (روزنامه نگار آمریکایی) : حجاب و لباس های عفیفانه پرجاذبه تر از هر مد غربی است. زیرا زن را بصورت اسرارآمیزی می پوشانند و اعتماد به نفس او را جلوه می دهند.

✅ Iروندی شلیت (نویسنده آمریکایی) : امروزه یک قانون کلی وجود دارد: “هرچه خواهان احترام بیشتری هستید باید لباس های عفیفانه تری بپوشید.

✅ Iرژان ژاک رسو (فیلسوف اروپایی): شبیه شدن زنان به مردان باعث تسلط مردان بر آن ها می شود.

✅ Iرهاله افشار (فمنیست): زنان محجبه معتقدند، حجاب آنها را ناظر بر دیگران می کند و نه بالعکس و آنها را از تحمیل های صنعت مد و فشارهای افسانه زیبا بودن آزاد می کند و البته دلیل اصلی مسلمانان فراتر از همه اینهاست و آن وظیفه شرعی آنان است.

✅ Iرفرانتس فانون (نویسنده فرانسوی) : زنی که [ظاهرش] دیده نمی شود، تسلیم نمی گردد و خود را عرضه نمی کند.

✅ Iرسنت ژرومه (کشیش و مورخ) : ما باید همانطور که حرف میزنیم لباس بپوشیم یا همانطور که لباس میپوشیم حرف بزنیم. چرا زبان از پاکدامنی میگوید ولی کل بدن ناپاکی را نشان میدهد؟

✅ Iرآلفرد هیچکاک (کارگردان مشهور آمریکایی) : من معتقدم زن باید مانند فیلمی پرهیجان و پرآنتریک باشد که ماهیت خود را کمتر نشان دهد و بگذارد مرد برای کشف او بیشتر به خود زحمت دهد. زنان شرقی تا چند سال پیش بخاطر حجابشان جذابتر و قدرتمندتر بودند.

✅ Iرجان آدامز: با مطالعه تاریخ، دولت ها، زندگی و رفتار آدمها به این نتیجه رسیده ایم که رفتار زنان قابل اطمینان ترین و کم خطاترین شاخص برای تعیین میزان پایبندی یک ملت به اخلاقیات و پاکدامنی است. یهودیان، یونانی ها، سوییسی ها و آلمانی ها همگی زمانی هویت ملی را از دست داده اند که پاکدامنی خانوادگی و حجب و حیای زنانشان از دست رفت.

✅ Iررابین دختر آمریکایی (برگزارکننده نمایشگاه مدناب) : کسی که لباسهای تحریک کننده نمی پوشد، درواقع اجازه نمی دهد شخصیتش براساس معیارهای ظاهری و مادی تعریف شود.

✅ Iراستیسی دختر آمریکایی (برگزارکننده نمایشگاه مدناب) : پوشش عفیف به دخترها کمک میکند تا به ارزش خود پی ببرند.

منابع:

۱.زن، ستم تاریخی، ستم برابری (جمعی از نویسندگان)

۲.دختران به عفاف روی می آورند (وندی شلیت)

۳.جواهرانه (جمعی از نویسندگان)

#چادرانه #حجاب #حجاب_اجباری #دختران_خیابان_انقلاب_چهار_شنبه_های_سفید #مسیح

Loading...