عکس و تصویر تعطیل شدن کلاس قرآن به خاطر شوخی با زن نامحرم!از س...

تعطیل شدن کلاس قرآن به خاطر شوخی با زن نامحرم!
از سوی معصومین علیهم‌السلام، تعلیم قرآن به دیگران بسیار سفارش و تأکید شده است. پیامبر خدا صلی‌الله علیه و آله دراین‌باره می‌فرمایند: «بدانید که هر کس قرآن را بیاموزد و به دیگران آموزش دهد و به آنچه در آن است عمل کند، من خودم او را به‌سوی بهشت سوق می‌دهم و راهنمای او به‌سوی بهشت هستم».[۱] بااین‌وجود در برخی موارد معصومین علیهم‌السلام دستور می‌دهند که آموزش قرآن را متوقف کنیم!

یکی از شاگردان امام محمد باقر علیه‌السلام بنام ابو بصیر می‌گوید: به یکی از بانوان قرآن آموزش می‌دادم. یک‌بار به شوخی چیزی به وی گفتم، وقتی خدمت امام باقر علیه‌السلام مشرف شدم آن حضرت مرا مورد بازخواست قرار داد و فرمود: «این چه سخنی بود که به آن زن گفتی؟!» من از شدت شرم، صورتم را پوشاندم. سپس حضرت فرمود: «دیگر هرگز سراغ او نرو! (و آموزش قرآن که موردپسند دین است را تعطیل کن)»[۲]

در ضبط دیگری از این روایت آمده است که حضرت فرمود:
«کسی که در حال خلوت گناه کند، خداوند نظر لطفش را از او برمی‌گرداند»[۳]

[۱]. کنز العمّال: ۲۳۷۵؛ ألا مَن تَعَلَّمَ القرآنَ و عَلَّمَهُ و عَمِلَ بما فیهِ فأنا لَهُ سائقٌ إلَی الجَنّهِ و دَلیلٌ إلَی الجنّهِ.
[۲]. وسائل الشیعه، ج ۲۰، ص ۱۹۸؛ کُنْتُ أُقْرِئُ امْرَأَهً کُنْتُ أُعَلِّمُهَا الْقُرْآنَ فَمَازَحْتُهَا بِشَیْ‏ءٍ فَقَدِمْتُ عَلَی أَبِی جَعْفَرٍ ع فَقَالَ لِی أَیَّ شَیْ‏ءٍ قُلْتَ لِلْمَرْأَهِ (فَغَطَّیْتُ وَجْهِی) فَقَالَ لَا تَعُودَنَّ إِلَیْهَا.
[۳]. بحار الانوار، ج ۴۶، ص ۲۴۷؛ مَنِ ارْتَکَبَ الذَّنْبَ فِی الْخَلَاءِ لَمْ یَعْبَأِ اللَّهُ بِهِ!
#خلوت_با_نامحرم #شوخی_با_نامحرم #لطف_خدا #چت_با_نامحرم #گناه_در_خلوت

لینک کوتاه مطلب : https://nidamat.com/?p=30192

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...