ویژه کنید
عکس و تصویر فرقه شناسی دلایل اختلاف مسیحیان و مسلمانان موضوع به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی «علیه‌السلام» ...

فرقه شناسی دلایل اختلاف مسیحیان و مسلمانان
موضوع به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی «علیه‌السلام» یکی از موارد اختلافی بین مسلمانان و مسیحیان است.
مسلمین بنابر تصریح آیات قرآن معتقدند که حضرت مسیح کشته نشد.
خداوند در آیات ۱۵۷ و ۱۵۸ سوره‌ی نساء می‌فرماید:
«گفتند: ما مسیح، پیامبر خدا، را کشتیم. آن‌ها او را نکشتند و دار نزدند؛ بلکه امر بر آنها مشتبه شد. آنان که درباره انتقال حضرت مسیح به عالم بالا اختلاف و گفت و گو می‌کنند و در شک و تردیدند. یقیناً عیسی کشته نشده است؛ بلکه خداوند او را نزد خود برد که او قادر و داناست».

اما مسیحیان معتقدند که عیسی به صلیب کشیده شد و به قتل رسید و پس از قتل خدا او را از میان قبر به آسمان برده است... و او کشته شده است تا گناهان مسیحیان بخشیده شود!
یهودیان هم مدعی قتل حضرت عیسی بودند و گفتند که ما او را کشتیم و مسیحیان گمان می‌کردند یهود مسیح علیه‌السلام را دار زدند و کشتند.

نورعلی تابنده قطب سابق فرقه گنابادیه در رابطه با حضرت عیسی به همین عقیده انحرافی که مخالف با نص صریح قرآن است باور دارد و می‌گوید:
«حضرت عیسی غیر از مبارزاتی که میکرد، مردم را به برادری با هم دعوت می‌کرد نه اینکه مبارزه سیاسی کند، بلکه برای دعوت مردم به مهربانی و برادری... لذا عده‌ای به بهانه‌ی مبارزه سیاسیِ حضرت، او را گرفتند و اعدام کردند».

اساساً دوری از قرآن اهل بیت علیهم السلام و تاریخ اسلام، یکی از مهمترین مسائلی است که باعث می‌شود افرادی که در حوزه ادیان و نحله‌های گوناگون فحص و جستجو می‌کنند، به باورهای خطای ایشان معتقد شده و این اعتقاد ناصحیح سبب تحلیل‌های ناصواب خواهد بود. #نقد_تصوف

پیج قبلی فیلتر شد اینو فالو کنید

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...