ویژه کنید
عکس و تصویر امروزه به مدد شبکه های اجتماعی،سلبریتی های جدیدی به وجود آمده است به نام اینفلوئنسرها. ...


امروزه به مدد شبکه های اجتماعی،سلبریتی های جدیدی به وجود آمده است به نام اینفلوئنسرها.
اینفلوئنسرها، اکثراً خانم های جوانی هستند با زیبایی‌های فراطبیعی که به‌شدت تحت‌فشارند تا همان زیبایی هایی را داشته باشند که همتایان معروف هالیوودی آن‌ها دارند،
با این تفاوت که هالیوودی ها اغلب بسیار ثروتمندتر از آن ها هستند اینفلوئنسرها جلو جلو حرکت می کنند.تغییراتی در بدن و آرایش و لباس خود ایجاد می کنند و سپس طیف وسیعی از افراد معمولی همان کار را دنبال می کنند.
این روزها، جراحی ،تزریق لب و...جزو اقدامات زیباییِ رایج میان اینفلوئنسرها هستند.
چرا؟
چون باید زیبا و طرفدار داشته باشند چون از این طریق کسب شهرت می کنند باید دقت کنیم که رسانه ها چگونه تعریف ما را از زیبایی تغییر داده اند و همچنین با تعریف جدید از زیبایی، چگونه ما را پیرتر می کنند.
کلی کار می کنیم و اضافی کاری و خودمان را پیر می کنیم تا اینکه پول در بیاوریم و عمل زیبایی کنیم.
انرژی مان، جوانی مان و آسودگی خاطرمان را می دهیم تا زیبایی بخریم.
اینکه ما چه تصمیمی می گیریم برعهده خود ماست و هیچ ایرادی ندارد که برای زیبایی هزینه کنیم فقط باید حواسمان باشد که آگاهانه و ارادی چنین کنیم و نه اینکه تقلیدی و هیجانی.
اگر آگاهانه و نقادانه به ورودی های مغزمان توجه نکنیم،ناخودآگاه در مغز ما این معادله شکل می گیرد که خوشگلی مساوی است با خوشبختی.
سپس این نتیجه را می گیریم که عمل زیبایی و خرید لباس و کفش زیبا مساوی است با خوشبخت شدن یکی دیگر از تاثیرات اینستاگرام این است که همه با تصاویر کاملا انتخابی که از زندگی خود منتشر می‌کنند نشان می‌دهند که چقدر زیبا، خوش حال هستند.
این برش های انتخابی اصلا به معنای آن نیست که طرف واقعاً غرق در لذت،نعمت و خوشی بی پایان است.
وقتی به عمق زندگی آنان می روی،می فهمی که آن ها هم درگیربیماری،اختلاف خانوادگی، پرداخت قسط،ورشکستگی و بیش از همه نگران زیبایی، تناسب اندام و... هستند.
منتها ما آدم ها پشت نقاب های خندان همدیگر را فریب می دهیم.و دیگران در حسرت زندگی ما هستند و جالب اینکه ما خود نیز فریفته دیگران می شویم و در حسرت زندگی دیگران هستیم.هالیوودی ها و اینفلوئنسرها به اندازه ما شاد هستند و به اندازه ما گرفتار.
اما تنها تفاوت شان این است که مجبورند جلوی دوربین های عکاسی لبخندهای تصنعی تحویل ما دهند و ما نیز باور می کنیم که واقعا آن ها خوشبخت هستند.
دفعه بعدی که در ایسنتاگرام یک چهره جذاب خندان دیدید این دو نکته را با خود مرور کنید:
پشت این چهره خندان، لزوما یک آدم خوشبخت نیست
.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...