ویژه کنید
عکس و تصویر قسمت ۱ فوووووووووری / جنجال بر سر دیدار مخفیانه ظریف با آمریکایی ها بالا گرفت! ...

قسمت ۱ فوووووووووری / جنجال بر سر دیدار مخفیانه ظریف با آمریکایی ها بالا گرفت!

🔻 با انتشار دیدار مخفیانه ظریف با سناتورهای آمریکایی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ از سوی پایگاه اینترنتی "د فدرالیست" این دیدار منجر به انتقادات در هر دو کشور شد. در آمریکا موضع رسمی ترامپ تخلف سناتورها از قانون لوگان هست و در ایران هرچند فضای عمومی درگیر انتخابات است اما منتقدان در شبکه‌های اجتماعی انجام این دیدار را از منظر تغییر شرایط پس از ترور سردار سلیمانی مورد سوال قرار می‌دهند.

🔻 دو روز قبل پایگاه اینترنتی "د فدرالیست" به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرده، از دیدار پنهانی سناتورهای دموکرات آمریکا از جمله کریس مورفی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس امنیتی مونیخ در هفته گذشته خبر داد.

🔻 انتقاد پمپئو از دیدار سناتورهای آمریکایی با ظریف
بعد از انتشار این خبر، پمپئو، سناتور کریس مورفی را به باد انتقاد گرفت و دموکرات ها را متهم به همدستی و کمک رسانی به ایران کرد.
وی با لحنی طعنه آمیز گفت: نمی‌دانم محور صحبت‌های آن‌ها چه بوده است اما امیدوارم که در حال تقویت سیاست خارجه آمریکا بوده باشند و نه تقویت سیاست‌های خودشان.


🔻 مورفی دیدار با ظریف را تایید کرد
بعد از اظهارات پمپئو، کریس مورفی روز سه‌شنبه در رشته توییتی دیدار خود با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ را تایید کرد و مدعی شد با ظریف در خصوص گروه‌های نیابتی ایران، آزادی شهروندان آمریکایی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن گفت‌وگو کرده است.
ادامه در قسمت ۲

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...