بسم رب المهدیامام صادق (ع) فرمودند:"وقتی عذاب بر قوم بنی اسر...

بسم رب المهدی


امام صادق (ع) فرمودند:"وقتی عذاب بر قوم بنی اسرائیل، طولانی شد چهل روز به درگاه خداوند،تضرع کردند و با ناله و دعا،فرج و گشایش خواستند.
خداوند به موسی و هارون وحی فرمود که آنها را از دست فرعون،نجات بخشد و این در حالی بود که از چهارصد سال عذاب، صد و هفتاد سال باقی مانده بود و خداوند به واسطه ی دعای بنی اسرائیل از آن صد و هفتاد سال،صرف نظر نمود.
آن گاه امام صادق(ع) فرمودند:شما شیعیان نیز اگر اینگونه اقدام کنید،خدای تعالی فرج ما را می رساند ولی اگر کاری نکنید و بی تفاوت بمانید(دست روی دست بگذارید) امر غیبت تا آخرین مدت خود به طول خواهد انجامید."
منبع:تفسیر عیاشی ج2 ص154
در کتاب" شیوه های یاری حضرت قائم(عج) آمده که:مرحوم فقیه ایمانی نقل می کند:یکی از مومنین در عالم رویا به خدمت حضرت امام باقر(ع) رسید و پرسید:چرا در امت های گذشته که حجت خدا غایب می شد، غیبت او این مقدار که برای این امت،پیش آمده طولانی نمی شد؟
حضرت فرمودند:زیرا آنها برای برطرف شدن غیبت با توبه و تضرع و دعا اجتماع می کردند ولی در این امت تا کنون چنین اجتماعی صورت نگرفته است... حال که خداوند به خاطر توبه و تضرع قوم بنی اسرائیل از صد و هفتاد سال عذاب آنها صرف نظر نموده چرا ما همگی به درگاهش دست دعا بر نمی داریم تا از باقیمانده ی غیبت مولایمان صرف نظر فرماید....؟؟؟
آیا ما از آن قوم،کم ارزش تریم یا اینکه نیازی به وجود و ظهور حضرت در خودمان احساس نمیکنیم؟؟؟؟
از دوستان عزیزم تقاضا میکنم امروز که روز عرفه و روز استجابت دعاست بیاییم همه با هم دست به دعا برداریم و خواسته ی اصلی همگی ما تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(عج) باشد که گشایش واقعی نیز همین است... یا ایها العزیز!!! تقصیر ماست غیبت طولانی شما
بغض گلوگرفته ی پنهانی شما
بر شوره زار معصیتم گریه می کنید
جانم فدای دیده ی بارانی شما
پرونده ام برای شما دردسر شده
وضع بدم دلیل پریشانی شما
آیا حقیقت است که اصلا شبیه نیست
رفتار ما به رسم مسلمانی شما؟؟
یا فارس الحجاز!برایم دعا کنید
درمانده ام این من و دلداری شما
لطفا کپی و منتشر کنید...التماس دعا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار