شهید قربان مکوندی

شهید قربان مکوندی

#شهید_قربان_مکوندی فرزند محمد است که در روز یکم #خرداد ماه سال 1340 به عنوان چهارمین فرزند خانواده، در #روستای_جارود از توابع شهرستان #هفتگل واقع در شمال استان #خوزستان دیده به جهان گشود و با تولد خود شادی را برای #پدر و #مادر به ارمغان آرود.
با آغاز تهاجم دشمن بعثی به خاک وطن، این #جوان دلیر روستایی به همراه چند تن دیگر از #دوستان خود رهسپار #جبهه های حق علیه باطل شد و لباس رزم به تن کرد.
پس از حضور در جبهه و نبرد با دشمنان اسلام، سرانجام این جوان رشید در روز پنجم #مرداد ماه سال 1361 در #عملیات_رمضان بر اثر اصابت #ترکش به جمجمه اش به فیض عظیم #شهادت نائل آمد و نامش در زمره شهدای اسلام ثبت شد.
پیکر پاک و مطهر #شهید_مکوندی پس از شهادت از شهرستان #خرمشهر به #شهرستان_هفتگل منتقل شد تا در زادگاهش تشییع شود و در خاک #وطن آرام بگیرد.
پس از انتقال به هفتگل، پیکر پاک شهید قربان مکوندی در یک آئین باشکوه و کم نظیر از خانه پدری در روستای #جارود بر دوش اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا، #رزمندگان_اسلام ، جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و #دوستان و همرزمانش تشییع شد.
پس از برگزاری مراسم تشییع، پیکر مطهر #شهید قربان مکوندی به بقعه متبرکه #شاهزاده_محمود در روستای #جارود انتقال یافت و به عنوان نخستین شهید #روستا در فبرستان این بقعه متبرکه آرام گرفت.
#شهید_قربان مکوندی در سن 21 سالگی در منطقه عملیاتی #شلمچه به #شهادت رسید و مزارش در بقعه متبرکه شاهزاده محمود روستای جارود واقع در کیلومتر 17 جاده هفتگل به #مسجدسلیمان زیارتگاه عاشقان است.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...