خرید فن کویل سایت تاسیسات دات کام و موارد مقایسه فن کویل و رادیاتور

خرید فن کویل سایت تاسیسات دات کام و موارد مقایسه فن کویل و رادیاتور

خرید فن کویل یا رادیاتور؟ رادیاتورها و فن کویل ها را می‌توان در چندین مورد آزمایش کرد که برخی از آنها به شرح زیر است:
قدرت و کارایی
کاربرد در سرمایش یا گرمایش
زمان لازم برای گرم کردن
بهره وری اقتصادی
کنترل رطوبت
محل نصب
مشخصه‌های مهم در انتخاب و خرید فن کویل
خرید فن کویل را باید با در نظر گرفتن مشخصه های فن کویل انجام داد که عبارتند از:
نوع: واحدهای سیم پیچ فن انواع مختلفی دارند، به عنوان مثال زمین، شیب دار، شیب دار، سقف، کویل، گسل‌ها، گسل‌های چهار ضلعی و ... که بسته به نوع استفاده توسط متخصصان تعیین می‌شوند.
ظرفیت: یکی از مهمترین فاکتورها هنگام انتخاب واحد سیم پیچ، ظرفیت خنک کننده و گرمایش مناسب آن است. هنگام محاسبه ظرفیت فن کویل، که معمولاً براساس کل ظرفیت خنک کننده برای هر فصل انجام می‌شود، بهتر است که ظرفیت کویل فن را با میانگین سرعت پایه گذاری کنید.
ابعاد: واحد سیم پیچ مورد نیاز برای اندازه گیری در سایت باید اندازه داشته باشد. ابعاد بسیار مهم است و این مسئله به ویژه برای واحدهای فن کویل معیوب بسیار مهم است.
کویل: در حقیقت، سیم پیچ مجرایی برای مایع سرد یا گرم است و معمولاً از لوله‌های مسی با ریز آلومینیوم تشکیل شده است.
بدنه: بهتر است مسکن فن کویل را طوری ترکیب کنید که قطعات مختلف به مرور زمان لرزش نداشته باشند.
موتور: موتور الکتریکی برای انواع سه چرخش و حداکثر 8 چرخش روی واحدهای فن کویل استفاده می‌شود.
فن: در حقیقت فن مسئول حرکت هوا است. از فلز پلاستیکی معمولاً برای ساخت طرفداران استفاده می‌شود.
فشار کار: فشار کار در واحدهای کویل فن بسیار مهم است زیرا در ساختمانهای چند طبقه فشار آب داخل کویل بیش از 6 برابر خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب به این موضوع توجه کنید.
زیبایی: زیبایی واحدهای فن کویل نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خصوصاً واحدهای کویل فن زمینی که جزئی از اجزای ساختمان هستند.
کنترل: زمان شروع، تغییر سرعت یا خاموش کردن موتور فن هوادهی در واحدهای فن کویل می‌تواند به صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم شود. اما بهتر است از حالت اتوماتیک استفاده کنید.
قیمت: در هنگام انتخاب هر محصولی، قیمت در مرحله اول قرار می‌گیرد، اما در هنگام انتخاب واحد فن کویل، قیمت تنها معیار نیست و سایر موارد مانند راحتی حرارتی ساکنان، دوام، صدا، کارایی، ظرفیت و زیبایی نیز مهم است.
تفاوت فن کویل و رادیاتور
اگر قصد خرید دارید و جرات تهیه کویل فن و رادیاتور را ندارید، بهتر است این مقاله را دنبال کنید. برای اتخاذ یک تصمیم دقیق و سودآور، ابتدا باید تفاوت‌ها، مزایا و معایب هر یک را بشناسید و سپس برای تهیه آماده شوید.
مقایسه فن کویل با رادیاتور از نظر زمان گرمایش
خرید فن کویل در اینجا به این دلیل مفیدتر است که وقتی آب گرم درون رادیاتور جریان می‌یابد، مدت زمانی طول می‌کشد تا محیط خانه گرم شود. اما فن کویل ها به دلیل داشتن فن قدرت زیاد، می‌توانند محیط مورد نظر را گرم کنند.
تفاوت از نظر کاربرد در سرمایش و گرمایش
همانطور که احتمالاً می دانید رادیاتورها فقط برای گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای خنک کننده باید از دستگاه دیگری استفاده شود، اما کویل های فن می‌توانند هم برای خنک کننده و هم برای گرمایش استفاده شوند و عملکردی به اصطلاح دوگانه داشته باشند. بسته به اینکه آب ورودی به لوله‌ها گرم یا سرد باشد، بازده آن مشخص می‌شود.
مقایسه فن کویل و رادیاتور از نظر مصرف انرژی
- آب گرم در سیستم گرمایش رادیاتور از طریق دیگ بخار یا وسیله گرمایشی که در موتورخانه نصب می‌شود ایجاد می‌شود. رادیاتورها فن ندارند و تنها مصرف انرژی آنها مربوط به همان گرمایش آب است.
- کویل های فن از نظر مصرف انرژی به دلیل داشتن فن و سیستم گرمایش و سرمایش آنها مانند رادیاتورها با استفاده از دستگاه‌هایی که در موتورخانه نصب می‌شوند انجام می‌شود.
- با توجه به مصرف انرژی، می‌توان گفت که رادیاتورها به دلیل کمبود برق کمتر مصرف می‌کنند.

سایت هدف:

https://ijmarket.blogspot.com/2020/08/blog-post_31.html

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است