مناقشات قره باغ

مناقشات قره باغ

ایروان می‌گوید پهپادهای جمهوری
آذربایجان با پرواز بر مناطق مسکونی ارمنستان، نه تنها اهداف نظامی بلکه زیرساخت‌ها و مراکز غیرنظامی را نیز هدف گرفته و تخریب کرده‌اند.

وزارت دفاع ارمنستان با رد ادعای آذربایجان مبنی بر گلوله‌باران شهرهایش، باکو را متهم به گلوله‌باران مناطق مسکونی ارمنی‌نشین ناگورنو-قره‌باغ از جمله اسپتاناکرت (خان‌کندی)، مرکز این منطقه، می‌کند.

وزارت امور خارجه ارمنستان روز شنبه اعلام کرد سه شهروند غیرنظامی این کشور بر اثر حملات نظامیان آذربایجان زخمی شده‌اند.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، در همین روز، حملات آذربایجان را با قصد قبلی و عمدی و آن را «نسل‌کشی مردم ارمنستان» نامید.
باکو و نزدیک‌ترین متحدش ترکیه می‌گویند ارمنستان برای «جبران شکست در جبهه‌های جنگ» به شهرها حمله می‌کند و در آخرین حملات موشکی به گنجه، دومین شهر بزرگ آذربایجان، ۱۳ غیرنظامی کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. باکو همچنین ارمنستان را متهم می‌کند که شهرستان «اردوباد» در منطقه خودمختار نخجوان آذربایجان و هم‌مرز با ایران را با موشک هدف گرفته است.

بنا به آمار رسمی منتشر شده از سوی دولت جمهوری آذربایجان، از آغاز درگیری‌ها در ۲۷ سپتامبر تا به امروز، ۶۰ غیرنظامی این کشور در حملات کشته شده و ۲۷۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. مقامات آذربایجان شمار تلفات جانی نظامیان خود را اعلام نمی‌کنند...


این جنگ خانمان سوز تا کجا ادامه می یابد؟
مجامع بین‌المللی باید برای صلح وارد عمل شوند.

#قره_باغ
#آذربایجان
#ارمنستان
#صلح

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار