ری هیتر وسوپر هیتر2

ری هیتر وسوپر هیتر2

در سوپرهیترهای ترکیبی، ثابت بودن دما در نرخ های مختلف جریان بخار سبب می شود تا
از لحاظ راندمان کاری بهره وری بالاتری را داشته باشد.
به این نوع سوپر هیتر چند مرحله ای نیز می گویند زیرا در دمای ثابت در رنج های مختلف بار را تضمین می کند.
به طور خلاصه سه نوع سوپرهیتر وجود دارد:
1- سوپر هیتر تابشی (Radiant Super heater)
2- سوپر هیتر هم رفتی (Convection Super heater)
3- سوپر هیتر با آتش مجزا (Separately Fired Super heater)
این نوع بخار که درجه حرارت و چگالی کمتری نسبت به اشباع با همان فشار دارد گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در توربین های تولید انرژی می باشد.
بعد از آنکه آب به دیگ بخار وارد شد، به وسیله لوله هایی که در تمام قسمت های کوره تعبیه شده (مشعل که در محفظه احتراق قرار گرفته باعث بالا رفتن دمای لوله ها شده) به بخار تبدیل می شود.
این نوع از حالت فیزیکی دارای انواع متفاوتی است که
بسته به فشار و دمایی که در آن قرار دارد دسته بندی می شود.
لازم بذکر است که این سیستم ها بیشتر در بویلرهای بخار واتر تیوب که در نیروگاه ها جهت تولید برق استفاده می شوند کاربرد دارد.تصویر
در بویلر های بخار طرح فایر تیوب ظرفیت بالا، که به صورت مخزنی با کوره های بزرگ، طراحی می شوند بیشتر روی طراحی سوپر هیت ها کار می شود.اجزا ري هيتر عبارتند از:
۱) لوله سرد بازياب
۲) هدر ورودي ري هيتر
۳) لوله‌هاي ري هيتر
۴) هدر خروجي ري هيتر
۵) لوله‌هاي گرم بازگشتي
عملکرد گرمایش مجدد در دیگ بخار چیست؟دستگاه بخاری مجدد بخار را گرم می کند (نقطه D) و سپس بخار به مرحله فشار پایین توربین بخار هدایت می شود ، جایی که منبسط می شود (نقطه E تا F). ... از طریق کاهش میزان سوختی که باید در دیگ بخار اضافه شود ، می توان به میزان قابل توجهی در بازده حرارتی نیروگاه های توربین بخار دست یافت.
داغ شونده در واقع یک ابر گرمایش است که بخار خارج شده از مرحله فشار زیاد توربین را بیش از حد گرم می کند. بخار دوباره گرم شده سپس به مرحله فشار پایین توربین ارسال می شود.محل گرمایش مجدد در توربین گاز چیست؟
بخاری مجدد به طور کلی یک احتراق است که جریان بین توربین های فشار بالا و پایین را دوباره گرم می کند. در موتورهای جت از یک پس سوز برای گرم شدن مجدد استفاده می شود. در اگزوز توربین متصل می شود. در نتیجه رانش افزایش می یابدگرمایش مجدد چگونه کار می کند؟
در یک چرخه گرم شدن ، انبساط در دو توربین صورت می گیرد. بخار در توربین فشار قوی تا حدی فشار میانی منبسط می شود ، سپس دوباره به دیگ بخار منتقل می شود و در آنجا با فشار ثابت دوباره گرم می شود و به دمایی می رسد که معمولاً برابر با دمای اولیه فوق گرم است.
گرمایش درجا یک جایگزین برای طرح گرمایش مجدد توربین گاز سنتی است که در آن سوخت به جای استفاده از یک احتراق گسسته و بزرگ که توربین های HP و LP را جدا می کند ، از طریق هواخوری ها تغذیه می شود. اهداف دستیابی به افزایش توان خروجی و / یا بازده بدون انتشار بیشتر است.
چرا از گرم کن مجدد در توربین گاز استفاده می شود؟
هنگامی که یک نیروگاه توربین گازی دارای فشار زیاد و توربین فشار ضعیف است ، می توان با استفاده مجدد از یک بخاری مجدد استفاده کرد. دوباره گرم شدن می تواند کارایی را تا 3٪ بهبود بخشد. بخاری مجدد به طور کلی یک احتراق است که جریان بین توربین های فشار بالا و پایین را دوباره گرم می کند. در موتورهای جت از یک پس سوز برای گرم شدن مجدد استفاده می شود

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است