somayehjonsomayehjonدنبال کردن
کپی متن در حافظه موقتکپی آدرس در حافظه موقتگزارش تخلف
**کیسه ی ص
somayehjon**کیسه ی صفرا - قسمت اول**

در سمت راست بدن زیر کبد کیسه ی کوچکی به اندازه ی یک گلابی کوچک به طول 7 تا 10 سانتیمتر و عرض 3 تا 4 سانتیمتر به نام کیسه ی صفرا وجود دارد. این قسمت دارای عملی مهم است یعنی صفرایی که توسط کبد ساخته می شود در این کیسه جمع شده و از آنجا به وسیله ی لوله ی نازکی وارد روده ی دوازدهه (اثنی عشر) می شود. این کیسه ی کوچک در حقیقت انبار صفرا است.
صفرا هنگامی که وارد روده ی دوازدهه می شود از یک طرف در هضم غذا کمک می کند و از طرف دیگر روده ها را ضد عفونی کرده و باعث تخلیه ی روده می شود، به طوری که وقتی صفرا کمتر از میزان معمولی ترشح می شود غذا هضم نمی شود و شکم نفخ می کند و شخص به یبوست دچار می شود.
**تنظیم کار کیسه ی صفرا**
مواد غذایی در روده ی باریک با صفرا و شیره ی لوز المعده و همچنین با شیره ای که از دیواره ی روده ی باریک ترشح شده، آغشته می شوند و پس از تغییرات زیاد، قسمت قابل ملاحظه ای از آن دیواره ی روده ی باریک جذب می شود و بقیه ی مواد به روده ی فراخ وارد می گردند، در روده ی فراخ قسمت اعظم آن جذب شده و باقیمانده ی آن به صورت مدفوع دفع می شود.
برای این که کیسه ی صفرا همیشه منظم کار کرده و دستگاه گوارش هیچ گونه ناراحتی پیدا نکند، در هر هفته یک مرتبه آب آلبالو، زرشک سیاه و یا آبغوره بنوشید.

هر چند ماه یکبار 10 تا 12 مثقال پولک های مغز فلوس را نرم بکوبید و بعد بخیسانید و صبح ناشتا آب آن را بنوشید. برای این که بدمزگی آن شما را ناراحت نکند یک قطعه پیاز را در دهان بجوید.

در ضمن مبردات و مدرات در منظم بودن کار کیسه ی صفرا اثر خاصی دارد. در هوای گرم و همچنین مزاج های گرم نیز از خوردن سکنجبین غافل نشوید.
**به کار انداختن کیسه ی صفرا**
برای به کار انداختن کیسه ی صفرا باید صبح ناشتا یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را با کمی آب لیموی طبیعی مخلوط کنید و بخورید.
**کم کردن صفرا**
برای کم کردن صفرا از خوراکی های زیر استفاده کنید:
آلبالو، خیار، هندوانه، آب پرتغال، انار، انگور فراوان، زالزالک، آب لیمو ترش، آب هویج، سیب ترش، شاه توت، قیسی خشک، بامیه، خرفه، اسفناج، کشمش، آب زرشک، کاهو، آب گشنیز، آب اسفرزه، برگ کاسنی، عدس، زغال اخته، تخم نیلوفر، آلوی تازه، آبغوره، سرکه با روغن، سکنجبین، سماق، آب دمکرده ی رقیق شاهتره، شیره ی مغز فلوس، آش جو، جوشانده ی خاکشیر با شکر سرخ.
**انسداد کیسه ی صفرا**
برای رفع انسداد کیسه ی صفرا بعد از هر غذا یک فنجان آب جوشانده ی هزار چشم را بنوشید.

هر روز 30 گرم برگ کاسنی را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آب صاف کرده ی آن را به مرور بنوشید.
**تخلیه کردن کیسه ی صفرا**
اگر میل دارید کیسه ی صفرا تخلیه شود از خوراکی های زیر بیشتر استفاده کنید: آب پرتغال، آب انار ترش، آب زرشک، آبغوره، آش آبغوره، آب شاه توت، ماست، دوغ، آب دم کرده ی قاریقون
**خارج کردن رسوبات کیسه ی صفرا**
برای خارج کردن رسوبات از داخل کیسه ی صفرا هر روز صبح ناشتا یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را با آب پرتغال یا آب لیمو مخلوط کنید و بخورید.
**خارج کردن عفونت کیسه ی صفرا**
گاهی ممکن است به اندازه ایی عفونت داخل کیسه ی صفرا زیاد شود که دهانه ی کیسه را بگیرد و مانع کار و عمل آن شود. در این هنگام باید از خوردن انواع چربی، دنبه، گوشت های قرمز، شیر و میوه های هسته دار پرهیز کرد. و در عوض از خوراکی هایی که در خارج کردن عفونت کیسه ی صفرا نقش دارند مانند انگورهای سبز رنگی که هنوز شیرین نشده باشند، غذاهای آبکی ساده، ماالشعیر (که طرز تهیه ی آن را قبلا به اشتراک گذاشتم و داخل نوت موجود هست)، خرفه ی تازه، کاهو، آب کاسنی تازه، آب جوشانده ی کاسنی، ترنجبین، شیر خشت، زغال اخته، آلبالو، زرشک سیاه و کاهو استفاده کرد.
ضمنا گریه، غم و غصه، ناراحتی، عصبانیت، فکر زیاد، بدبینی، ناامیدی، دلهره و اضطراب در این مورد بسیار مضر است و باید از آن اجتناب کرد.
《موسسه حصین استان البرز 02632253116》
بیشتر ...
نمایش همه 1 نظر
۵ سال پیش