ویژه کنید
عکس و تصویر 9دی هفته‌نامه سیاسی فرهنگی اجتماعی است که تاکنون چندین بار توقیف شده اما هر بار ...

9دی هفته‌نامه سیاسی فرهنگی اجتماعی است که تاکنون چندین بار توقیف شده اما هر بار پس از مدت کوتاهی فعایت خود را از سر گرفته است. این نشریه متمایل به جناح محافظه کار ایران قلمداد می‌شود.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی، حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی است. رسایی از تندروهای جناح اصول‌گرا و از مخالفان سرسخت مذاکرات هسته‌ای و توافق وین است. این هفته‌نامه از نشریات منتقد به توافق‌هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ است.

توقیف ها:

۲۳ خرداد ۱۳۹۰ لغو امتیاز شد و دوباره پس از مدت کوتاهی انتشار خود را از سر گرفت. انتشار مطالب اقتصادی (که در مجوز نشریه نبوده‌است) و انتشار کاریکاتوری از محمد خاتمی (بدون لباس روحانیت) از دلایل توقیف این نشریه اعلام شد.

دی ماه ۹۲: نیز حمید رسایی، مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی به دلیل انتشار یادداشتی انتقادی دربارهٔ علی لاریجانی به حبس و شلاق محکوم شد. این حکم با اعتراض متهمان هم‌اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

۲۷ اسفند ۹۲: به دلیل انتشار مطالب انتقادی نسبت به سیاست‌های هسته‌ای، فرهنگی و اقتصادی دولت یازدهم. در ۲ اردیبهشت سال ۹۳ حمید رسایی با انتشار مطلبی در سایت شخصی خود از رفع توقیف خبر داد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۳: به دلیل مطالبی که شائبه اهانت به آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی، مغایرت با سیاست‌های هسته‌ای نظام و آنچه سیاه نمایی خوانده شد. بر اساس گزارش دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات، هفته نامه ۹ دی در یکی از مطالب خود علی اکبر ولایتی و اکبر هاشمی رفسنجانی، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس در زمان پذیرش آتش‌بس در جنگ ۸ ساله با عراق را کسانی معرفی کرده که در به «سازش کشاندن» آیت الله خمینی و «تحمیل جام زهر» به او فعال بوده‌اند.

۱۲ مرداد ۱۳۹۴: هیئت نظارت بر مطبوعات ایران، این هفته نامه را به دلیل انتقاداتش از روند مذاکرات هسته‌ای توقیف کرد. هفته‌نامه ۹ دی با استناد به موادی از قانون مطبوعات توقیف شده که به «لازم‌الاتباع بودن مصوبات شورای عالی امنیت ملی» و همین‌طور «ممنوعیت افتراء به مقامات، نهادها، ارگان‌ها و هر یک از افراد کشور» مربوط می‌شود.


#رسایی #حامی_پاکدستان #اصولگرا #فسادگرا #اختلاسگرا

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...