فرماندار شهرستان سقز اعلام کرد

۶کشته و ۱۸ زخمی در تصادف ران...

فرماندار شهرستان سقز اعلام کرد


۶کشته و ۱۸ زخمی در تصادف رانندگی در سقز

فرماندار شهرستان سقز در گفتگو با سایت خبری سقز نیوز، گفت، در حادثه رانندگی بامداد امروز شهرستان سقز از ۲۸ سرنشین اتوبوس مسافربری ۶ نفر کشته و ۲۸ نفر دیگر هم بشدت زخمی شدند

علی اکبر ورمقانی اطهار داشت: این اتوبوس ساعت ۲۲ شب گذشته از تهران به سوی بانه در حرکت بود که ساعت ۶ بامداد امروز این حادثه دلخراش پیش آمد.

وی در ادامه گفت: این حادثه در کیلومتر ۳۸ بزرگراه سقز – دیواندره رخ داد و این اتوبوس با سرعت زیاد از پشت سر به یکدستگاه تریلی ماک قدیمی که حامل ۲۵ تن تیر آهن بود برخورد کرد که در نتیجه آن مرگ این هموطنان را رقم زد.

فرماندار شهرستان سقز افزود: پس از وقوع این حادثه دلخراش رانندگی سریعا نیروهای امدادی از آتش نشانی، هلال احمر، فوریت های پزشکی ۱۱۵ ، پلیس راه و نیروی انتظامی به محل اعزام و هرکدام بسته به نوع فعالیت خود مشغول امداد رسانی شدند.

ورمقانی ادامه این حادثه که ساعت ۶ بامداد امروز یکشنبه ۲۵ مردادماه به وقوع پیوست، نیروهای امدادی حاضر در محل تصادف تا ساعت ۱۰ صبح امروز انجام وظیفه نموده و کار عملیات امداد و نجات پایان یافت.

وی شدت حادثه را به علت سرعت زیاد اتوبوس که با تریلی در حال حرکت در شیب تند جاده بسیار دلخراش دانست و گفت: با توجه به شدت حادثه و اینکه تیرآهن ها به داخل اتوبوس رفته بود امداد رسانان مجبور شدند قسمت هایی از اتوبوس را با استفاده از امکانات موجود برش داده و اقدام به تخلیه کشته ها و مجروحین حادثه نمایند.

فرمانده پلیس راه شهرستان سقز هم با اشاره به اینکه اتوبوس دارای راننده کمکی هم بوده است، متاسفانه راننده اتوبوس با توجه به اینکه در لحظات قبل از وقوع تصادف بنا به گفته تعدادی از مسافرین که متوجه خواب آلودگی وی شده و اخطار هم داده بودند راننده توجه نکرده و ادامه مسیر داده و این حادثه دلخراش را بوجود آورد.

سرهنگ نادر پناه علت تصادف را سرعت بالای اتوبوس، توجه نکردن راننده به جلو و بی احتیاطی را ع را علت این حادثه اسفناک بیان کرد و گفت: کارشناسان پلیس راه باز هم در مورد این حادثه بیشتر کار خواهند کرد تا جزئیات دقیقتر روشن شود.

وی از مسافرین اتوبوس ها خواست هرگونه تخلف رانندگان را با سامانه پیامکی که در داخل اتوبوس ها در مقابل دید مسافرین است را اطلاع تا پلیس قبل از وقع حادثه با آنان برخورد کنند.

عبدالرحمن بهرامی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سقز هم در مورد تصادف گفت: این حادثه دلخراش در نزدیکی روستای جنیان در ۳۸ کیلومتری شهر سقز رخ داد و بلافاصله نیروهای امدادی به محل اعزام و اقدام به امدادرسانی به مجروحین و خارج کردن کشته های تصادف کردند.

ایرج گیلاسی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز هم افزود: در این تصادف اتوبوس از پشت با خودروی تریلی که بار آن تیرآهن بود برخورد می کند و تیرآهن ها از شیشه جلو تا نیمه داخلی وارد اتوبوس می شود و آتش نشانی با بهره گیری از تمام امکانان پرسنلی و امدادی به محل اعزام و اقدام به خدمات رسانی می کنند.

کمال خضری رئیس مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرستان سقز هم در باره تصادف اظهارکرد: نیروهای مرکز فوریت ها پس از دریافت پیام این تصادف به محل اعزام و اقدام به انتقال بیماران و کشته های این تصادف به بیمارستان امام خمینی کردند.

اسامی کشته ها و مجروحین تصادف به این شرح است.

کشته ها عبارتند ا: چیمن قصابی، سیمین براخاصی، نادر شریفی (راننده اتوبوس )،فاطمه فاضلی،حیدر غلامی، خانم مجهوا الهویه

اسامی مجروحان نیز به این شرح است.

علیرضا احدی، فرزانه نوباوه، مهنازنوباوه ، رضا غفاری، المیرا حسینی، الناز حسینی، فاطمه عبداالهی، محمود زارعی،مهوش علایی نژاد، اقبال صالحی، سودابه ملک،علیرضا وچقانی، علی فاضلی، مهدیه مستعان،نصرالله شکراللهی،محمد براخاصی،امیر قانعی، نبی رحمانی.

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار