✅میدان 72✅به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، پنجشنبه گذشته مردم شهر ...

✅میدان 72✅


به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، پنجشنبه گذشته مردم شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی میزبان دکتر محمود احمدی نژاد بودند. ایشان به دعوت هییت بیت العباس علیه السلام و به مناسبت عید سعید غدیر خم در مسجد صدیقه طاهره (س) سخنرانی کردند.

از دو هفته پیش برخی مسئولین استانی با کارشکنی در روند برگزاری این جشن، سعی در لغو این مراسم داشتند که با مقاومت برگزار کنندگان روبرو شدند. حتی مسئولین وابسته به استانداری تا روز برگزاری مراسم تمام تلاش خود را کردند تا با بهانه های امنیتی این مراسم را لغو کرده و از حضور دکتر احمدی نژاد جلوگیری کنند.

پاره کردن و جمع آوری بنرهای اطلاع رسانی این برنامه نیز از دیگر اقداماتی بود که با نیت برهم زدن این برنامه صورت گرفت. چه کسی جرات می کند در یک شهرستان کوچک بدون هماهنگی با مسئولین رده بالا تعداد زیادی بنر را با داربست هایش که متعلق به یک شرکت خصوصی تبلیغاتی بوده را به صورت کامل، یک شب قبل از برگزاری مراسم جمع کند؟!

همچنین مسئولین استانی با تغییر مداوم مکان برگزاری حتی یک روز قبل از برنامه، اسباب سردرگمی مردم را فراهم کرده و و به دنبال کاهش جمعیت شرکت کنندگان بوده اند. تغییر مکان برگزاری از مسجد صدیقه طاهره به ورزشگاه شهیدان قاسمی و دوباره برگشت به مسجد صدیقه طاهره باعث شد روز برگزاری مراسم، بسیاری از مردم مشتاق شرکت در این برنامه به ورزشگاه شهیدان قاسمی رفته و و تصور می کردند که دکتر احمدی نژاد آنجا حضور خواهند داشت.

از دیگر اقدامات مشکوک صورت گرفته در جهت جلوگیری از تجمع پرشور مردم در محل برگزاری سخنرانی دکتر احمدی نژاد، پخش شایعه حضور رامبد جوان و جناب خان شخصیت عروسکی برنامه خندوانه به مناسبت عید غدیر در بیرجند بود. این شایعه با هدف جذب قشری از مردم پخش شد تا آنها ترجیح دهند به جای حضور در سخنرانی احمدی نژاد به برنامه ی رامبد جوان و جناب خان رفته و شب عید را در آنجا بگذرانند.

این درحالیست که عوامل برنامه خندوانه هیچ برنامه ای رسمی را در بیرجند اعلام نکرده و موضوع به صورت کلی شایعه بوده است، شایعه ای که شب برگزاری مراسم به سرعت در شهر کوچک بیرجند پخش شده و پوستری هم از این برنامه دست به دست و در میان مردم می چرخید.

با این حال شب عید غدیر، نه خبری از رامبد جوان و جناب خان بود و نه جمعیتی که بتواند با جمعیت حاضرین در سخنرانی دکتر احمدی نژاد رقابت کند. گویا تمام مردم شهر بیرجند تصمیم گرفته بودند به جای شرکت در سخنرانی حجت الاسلام رئیسی دادستان کل کشور که در همان ساعت در بیرجند در حال برگزاری بوده و یا برنامه تقلبی جناب خان، یکپارچه به استماع سخنرانی خادم ملت بنشینند. حتی گویا هیچ کس به شایعه ی لغو سخنرانی دکتر احمدی نژاد که صبح روز برنامه به سرعت در شهر پیچید توجه نکرده و به استقبال آمدند.

مسجد صدیقه طاهره یک ساعت قبل از برگزاری نماز به صورت کامل پر شده و درب های آن بسته شده بود. برگزار کنندگان مراسم با پیش بینی اینکه جمعیت هزاران نفری خیابان های اطراف را پر خواهد کرد چهار ویدئو پروژکتور در خیابان های اطراف تعبیه کرده بودند. همچنین نیروهای امنیتی شهر بیرجند برای حفاظت از جان رئیس جمهور سابق تمام توان خود را بکار گرفته و نیروهای خود را بسیج کرده بودند.

احمدی نژاد در بدو ورود به شهر بیرجند بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در پایگاه پلیس راهنمایی و رانندگی، یک به یک با ماموران راهنمایی و رانندگی حاضر در پایگاه دست داده و به آنها خسته نباشید گفت. ذوق زدگی در چهره ی سربازان وظیفه ای که مشغول خدمت در آن پایگاه بودند کاملا مشخص بود. پس از آن دکتر احمدی نژاد توسط اعضای “شورای تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و خط امام و رهبری” استان خراسان جنوبی مورد استقبال و خوشامدگویی قرار گرفت.

لحظه ورود دکتر احمدی نژاد به محل برگزاری خیره کننده بود. ماشین وی زمانی که داخل کوچه شد، بلافاصله ابتدای کوچه مسدود شده تا از ورود جمعیت به کوچه جلوگیری شود. مردم حاضر در خیابان اصلی و ابتدای کوچه به محض اطلاع از حضور احمدی نژاد با بالا آوردن دست هایشان یکصدا شعار ‘ صلی علی محمود یاور رهبر آمد ” را فریاد زدند. صحنه آنجایی خیره کننده تر شد که احمدی نژاد از ماشین پیاده شده و با تکان دادن دست برای مردم، به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.

تیم حفاظتی رئیس جمهور سابق با تشکیل حلقه ای دور وی، درصدد وارد کردن ایشان به مسجد صدیقه طاهره بودند اما موج جمعیت مردم که در داخل مسجد منتظر ورود دکتر احمدی نژاد بودند، اجازه ی حرکت به آنها را نمی داد. فشار جمعیت به حدی بود که محافظان تنومند رئیس جمهور سابق از هدایت وی به سمت جایگاه عاجز و مجبورا با موج جمعیت به وسط مسجد هدایت شدند. اما پس از آن با ورود انتظامات محل برگزاری و تلاش برخی از مر

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است