☆سهیل به نقل از روزنامه  اعتماد:       مردی که متهم است پس ا...

☆سهیل به نقل از روزنامه  اعتماد:

مردی که متهم است پس از برقراری ارتباط نامشروع با یک زن، شوهر او را به قتل رساند، در جلسه دادگاه اتهامات خود را انکار کرد.

مهرزاد47ساله تنها متهم پرونده نیست. او در روز حادثه، پودری مسموم را به زن مورد علاقه‌اش داد تا در غذای شوهرش بریزد و او را به کام مرگ بکشاند. هر دوی آنها چند روز پس از وقوع قتل دستگیر شدند و به زندان افتادند.

روز گذشته رسیدگی به پرونده آنها در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده برگزار شد. در همان ابتدا با قرائت چند خط ابتدایی متن کیفرخواست از سوی منشی دادگاه، پرده از ارتباط نامشروع مهرزاد و سوسن برداشته شد. آنها که مقتول را سد راه ازدواج خود می‌دانستند او را کشتند و با حلق‌آویزکردنش سعی کردند مرگ او را خودکشی جلوه دهند اما ١٥ روز پس از حادثه، سوسن، ارتباط نامشروع با مهرزاد را پذیرفت و او را قاتل همسرش معرفی کرد تا کارآگاهان پلیس، پرونده را برای صدور حکم به دادگاه کیفری ارسال کنند.

پس از قرائت کیفرخواست، پدر مقتول پشت جایگاه ایستاد. پیرمرد با لهجه غلیظ آذری از دادگاه قصاص متهمان را خواستار شد. او گفت: «عروسم، پسرم احمد را با همدستی مهرزاد کشته است. احمد تا حالا به کسی بدی نکرده بود. متهمان باید قصاص شوند.» پسر او به شیشه و تریاک اعتیاد داشت و تحقیقات پلیس نشان می‌داد او با شلاقی از کابل برق، همسرش را کتک می‌زد.

نیم‌ساعت پس از آغاز جلسه، نوبت به مهرزاد، متهم به قتل رسید. رییس دادگاه، همزمان با ایستادن او پشت جایگاه از مامور زندان خواست تا سوسن را از اتاق بیرون ببرند. قرار بود یک بار دیگر روایت ارتباط نامشروع متهمان، سوزانده شدن بدن مهرزاد به دست مقتول و عملی شدن نقشه قتل برای همه زنده شود. 

مهرزاد که در هیچ کدام از مراحل تحقیقات به قتل و داشتن ارتباط نامشروع اعتراف نکرده است این‌بار نیز همه اتهامات خود را انکار کرد و گفت: «من مدت‌ها قبل از وقوع قتل با احمد - مقتول - قطع رابطه کرده بودم. با این حال زن او - سوسن - مدام مزاحم من می‌شد و می‌خواست با من دوست شود اما من اعتنایی به او نمی‌کردم. تا اینکه آنها یک روز من را به خانه خود کشاندند و گفتند که می‌خواهند مساله را با حرف حل کنند اما وقتی پیش‌شان رفتم، احمد با چاقو تهدیدم کرد و گفت باید ٣٠ میلیون تومان به او بدهم تا دست از سرم بردارد.

 من زیر بار نرفتم. او عصبانی شد و از سوسن خواست یک سیخ کباب را داغ کند. آنها من را با تهدید چاقو برهنه کردند و سوسن با همان سیخ، دو قسمت بدنم را سوزاند.» مهرزاد که براساس اعترافات سوسن و مدارک پلیسی به قتل متهم شده است تمام حرف‌های سوسن را «دروغ» خواند و ادامه داد: «من هیچ‌کسی را نکشته‌ام. خودشان سر احمد بلا آورده‌اند.»

پس از او نوبت به سوسن رسید. نخستین‌بار دو سال پیش، با اعترافات او پرده از قتل احمد برداشته شد اما زن ٣٤ ساله این‌بار حرف‌هایش را با رد اتهام ارتباط نامشروع آغاز کرد و گفت: «شوهرم از من خواسته بود با مهرزاد ارتباط داشته باشم. او من را طعمه قرار داده بود تا از مهرزاد اخاذی کند. آن روز هم که بدن مهرزاد را سوزاند برای پول بود.»

متهم درباره روز حادثه گفت: «آن روز طرف‌های ساعت شش صبح از خواب بیدار شدم و به اتاق همسرم رفتم. ناگهان دیدم او خودش را با طناب از پنجره حلق‌آویز کرده. سریع پایین آوردمش و همسایه‌ها را خبر کردم اما وقتی اورژانس آمد او مرده بود.»

اعترافات سوسن در حالی بود که او نخستین‌بار ١٥ روز پس از دستگیری به داشتن ارتباط نامشروع با مهرزاد و همکاری در قتل همسرش اعتراف کرده و گفته بود همسرش را به خاطر اینکه سد راه ازدواج آنها شده بود به قتل رسانده‌اند. این تناقض باعث شد تا قاضی قربان‌زاده، رییس دادگاه از روی پرونده بخواند. سوسن در آن نوشته بود: «من از سال ٩٠ با مهرزاد ارتباط نامشروع داشتم. شوهرم وقتی از این موضوع باخبر شد با نقشه قبلی مهرزاد را به خانه کشاند. آنجا با تهدید چاقو برهنه‌اش کرد و بدنش را با سیخ کباب سوزاند و از این کارش فیلم گرفت. یک هفته بعد من پیش مهرزاد رفتم و گفتم شوهرم می‌خواهد طلاقم بدهد. او پیشنهاد داد حمید را بکشیم تا بتوانیم با هم ازدواج کنیم. روز حادثه یک پودر سفیدرنگ به من داد و گفت در غذای حمید بریزم. همین کار را هم کردم. حمید با خوردن آن صورتش کبود شد و با حالت بدی به خواب رفت. چند ساعت بعد، مهرزاد آمد و رفت در اتاقی که حمید آنجا افتاده بود. از ترس نفهمیدم چه شد. صبح که از خواب بیدار شدم و به اتاق شوهرم رفتم، جنازه آویزان او از پنجره را دیدم. مهرزاد او را کشته بود.»

قاضی از بالای عینک نگاهی به متهم انداخت اما او بار دیگر اتهامات خود را انکار کرد و گفت: «من این حرف‌ها را به اجبار برادرشوهرم زدم. او ١٥ روز پس از قتل ب

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است