ویژه کنید
عکس و تصویر به نام خدا . . امام علی علیه‌السلام مظهر اتحاد است نه مبدأ اختلاف گفتاری ...

به نام خدا
.
.
امام علی علیه‌السلام مظهر اتحاد است نه مبدأ اختلاف

گفتاری از عالم عامل، استاد #حسن_رحیم_پور_ازغدی به مناسبت #هفته_وحدت


((قسمت اول))


علی (ع) #بزرگ‌ترین_معلم_وحدتعلی (ع) بزرگ‌ترین معلم وحدت است. چون در حالی که #خار_در_چشم و #استخوان_در_گلویش بود، باز هم به خاطر مصلحت و وحدت اسلام سکوت کرد.


سیاست امیرالمؤمنین (ع) دفاع از مسلمین در برابر دشمنان اسلام و وحدت اسلامی و گفتگوی انتقادی غیردشمنانه در درون جهان اسلام بوده است. ما هم باید‌‌ همان کاری که امیرالمؤمنین (ع) انجام داد، انجام دهیم.از نظر ما صاحب حق و اولین #معترض علی (ع) است.


اما خود ایشان در نامه ۶۲ #نهج_البلاغه می‌فرماید:
وقتی رسول خدا «ص» از دنیا رفتند بین مسلمانان بر سر حکومت پس از ایشان اختلاف افتاد. من ابتدا باور نمی‌کردم که در این زمینه اختلافی پیش آید ولی این کار انجام شد. من اعتراض کردم. اول بیعت نکردم.


چیزهایی را به یادشان آوردم که خود تایید کردند. اما بعد دیدم که جریان تضعیف اصل اسلام و قرآن در حال تقویت است. خیلی از تازه مسلمان‌ها به ارتداد افتادند. ترسیدم که موج ارتداد تقویت شود و اصل دین خدا به خطر بیفتد. ترسیدم از اینکه اگر در این لحظه به خاطر اسلام فداکاری نکنم و اجازه بدهم بین مسلمین جنگ داخلی رخ بدهد، اصل اسلام در خطر می‌افتد. من باید انتخاب می‌کردم بین خلافت و بقای اصل اسلام. اگر در این شرایط بر حق خود پافشاری کنم، اسلام در خطر می‌افتد. اگر حکومت به دست من بیفتد بعد از چندسال تمام می‌شود اما اگر اسلام ضربه بخورد دیگر قابل برگشت نیست. من در آن زمان به تکلیف خود عمل کردم و بیعت کردم و اجازه ندادم که باطل پیشروی کند و حق زائل گردد. (نقل به مضمون)

.
.
#ادامه_دارد
.
.
.

#شیعه #هفته_وحدت #پیامبر #میلاد_نبی_مکرم_اسلام
#یا_مهدی_ادرکنی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#muslim #islam #religion

#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...