ویژه کنید
عکس و تصویر زمان برای آمریکایی ترین عضو کابینه رو به پایان است! 🔹 محمدجواد #ظریف با 57 ...

زمان برای آمریکایی ترین عضو کابینه رو به پایان است!

🔹 محمدجواد #ظریف با 57 سال سن جزء وزرای جوان کابینه محسوب میشود. فرزند خانواده ای ثروتمند که 4 سال قبل از انقلاب زمانیکه اوضاع کشور طوفانی شد به #آمریکا رفت تا در دانشگاههای این کشور با آرامش تحصیل کند!

🔹 ظریف دوران انقلاب و جنگ را در آمریکا ماند و حتی سربازی خود را نیز در نمایندگی ایران در سازمان ملل گذراند. دو سال اول انقلاب در کنسولگری ایران در سانفرانسیسکو بود و در رشته روابط بین الملل دانشگاه سانفرانسیسکو تحصیل کرد.

🔹 در اولین برجام تاریخ انقلاب یعنی بیانیه الجزایر در کنار #بهزاد_نبوی نقش ایفا کرد و متن فاجعه بار این توافق به ایران پذیرفتانده شد! با این درخشش در دستگاه دیپلماسی کشور ارتقا یافت و همزمان دکتری روابط بین الملل را در دانشگاه دنور (دانشگاه صهیونیستی پدر آلبرایت) اخذ کرد.

🔹 ظریف باز هم رشد کرد و مشاور ولایتی شد و در دومین برجام انقلاب، نامه پذیرش #قطعنامه_598 (معروف به تانتمونت) را نوشت و بار بزرگ #رفسنجانی (#جام_زهر) را به مقصد رساند.

🔹 ظریف مزد خود را گرفت و از دولت اول رفسنجانی تا سال 81 معاون حقوقی وزارت خارجه شد. با لو رفتن اسرار هسته ای ایران در دولت اصلاحات، ظریف وارد تیم مذاکراتی حسن #روحانی (دبیر شورای عالی امنیت ملی) شد و ترکمانچای #سعدآباد را پخت و پز کرد.

🔹 در توافق سعدآباد، اول ایران باید هسته ای خود را تعلیق میکرد و بعد طرف مقابل (غرب) به تعهداتش عمل! تعلیق شد اما غرب دبه کرد! (مشابه برجام)!

🔹 با مقاومت رهبری ایران هم توافق کنار گذاشت و پرونده به شورای امنیت و تحریم ارجاع شد. (البته تحریمش رسید به دولت احمدی نژاد!)

🔹 سردسته باند موسوم به نیویورکی ها در دوره #اصلاحات در پروژه امنیتی راکفالر در مورد ایران (#ایران_پراجکت) وارد شد. در این راستا ترتیب ملاقات خاتمی و #جورج_سوروس یهودی (اسپانسر انقلاب های رنگین) را داد.

🔹 در دوره احمدی نژاد نیز گرچه کنار گذاشته شد اما مذاکرات محرمانه بین او و حلقه نیویورکی ها با طرف آمریکایی ادامه داشت.

🔹 دیدار مقامات امنیتی آمریکا با رفسنجانی در ایام پس از #فتنه با کمک او صورت گرفت (آخرین هماهنگی برای تشدید تحریم بعد از فتنه 88).

🔹 ظریف ارتباطات ویژه ای با تیم دیپلماسی امنیتی اوباما داشت. اوباما قصد داشت تا طرح ایران پروجکت برای مذاکره در مورد هسته ای و تحریم  را  پیاده کند. این برنامه نهایتا از مسیر دیگر عنصر نیویورکی یعنی #صالحی آغاز شد. صالحی از مسیر #مشایی وزیر خارجه دولت دهم شد و مذاکرات مسیر دو را با آمریکایی ها در عمان آغاز کرد.

🔹 گرچه چارچوب توافق مدنظر آمریکا در آن زمان بسیار بهتر از توافق ژنو بود اما #جلیلی مقاومت کرد و کار به دولت بعد منتقل شد.

🔹 در دولت یازدهم حسن #روحانی آمریکایی ترین فرد موجود در دستگاه دیپلماسی کشور را وزیر خارجه کرد!

🔹 دنیس راس یهودی که جزو مقامات امنیتی #کاخ_سفید بود گفت انتخاب ظریف بعنوان وزیر خارجه خودش پیام دارد، یعنی روحانی میخواهد با آمریکا سر موضوع هسته ای #توافق کند! همین هم شد! ظرف چند ماه #توافق_ژنو و بعد #لوزان و نهایتا برجام وین.

🔹 البته با مقاومت رهبری (کار به آستانه استعفای ظریف کشید) نهایتا دایره تحریم های تعلیق شده در برجام چند برابر طرح اولیه آمریکاییها شد.

🔹 اما متاسفانه خط قرمز تناظر زمانی و خط قرمز تعلیق در برابر تعلیق  رعایت نشد و ظریف با پشتیبانی نماینده روحانی یعنی #فریدون از خطوط قرمز عبور کرد!

🔹 بعدا رهبری در دیدار رمضانی 95 با هیات دولت با اشاره به این موضوع، لزوم برکناری ظریف را مطرح کردند! (جلسه ای که با التماس دولت از تلویزیون پخش نشد!)

➕ ظریف 57 ساله آمریکایی ترین عضو کابینه است. ارتباطات ویژه او با نهادهای امنیتی آمریکا انکار ناپذیر است. حتی خبرگزاری رویترز گفته بود شماره تلفن وزرا و مقامات امنیتی آمریکا نظیر #جو_بایدن و #چاک_هگل در تلفن ظریف هست و او دستپاچه آن را تکذیب کرد! جالب اینکه #پوتین در دیدار محرمانه با یکی از مقامات عالی نظام گفت بر اساس اطلاعات ما، ظریف عامل آمریکایی هاست!

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...