ویژه کنید
عکس و تصویر روز هشتاد و هشتم کتابخوانی قسمت سیزدهم زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی ترجمهٔ خصائص الحسینیّهٔ ...

روز هشتاد و هشتم کتابخوانی
قسمت سیزدهم
زیتون دکتر خلیل اللّه فاضلی
ترجمهٔ خصائص الحسینیّهٔ آیت اللّه شیخ جعفر شوشتری

از جمله اینکه در روز عاشورا در پشت آن حضرت چین و چروکهایی دیده شد. در این باره از امام سجّاد علیه السّلام سؤال کردند. حضرت فرمودند: این زخمها در اثر بند زنبیلی بود که با آن شبانه برای یتیمان و بیوه زنان غذا میبرد. بیننده ای گفت: « پُشتی که مخفیانه و شبانه برای یتیمان غذا میبرد، در هم شکسته است. »

امام و اهتمام ویژه به نجات دادن از عذاب
امام حسین علیه السّلام عزمی خاص در نجات دادن بندگان از عذاب الهٰی داشت، و به همین خاطر سخت ترین تکالیف را برگزید تا به درجهٔ خاصّی نایل شود که شفاعتشان دربارهٔ کسانی که مستوجب کیفر شده اند، مؤثّر واقع شود و این منظور حتّیٰ دشمنان را هم در بر میگیرد. امام برای رفع عذاب از آنها هم سعی میفرمود. حتّیٰ امام بر روی کسی که برای جدا کردن سر مبارکش آمده بود، لبخند زد و او را نصیحت فرمود!
امام حسین علیه السّلام آنگاه که ملاحظه فرمود نجات دادن کلّی آنها از عذاب امکان ندارد، سعی کرد، عذاب آنها را کاهش دهد. کما اینکه این قضیه دربارهٔ « هرثمة بن ابی مسلم » واقع شد. وقتی موعظهٔ امام او را نجات نداد، امام حسین علیه السّلام فرمودند: از اینجا دور شو که ما را نبینی و صدای ما را نشنوی. امام به « عبید اللّه جعفی » نیز همین نصیحت را فرمودند.

هر روز فقط چند سطر کتاب بخونیم
پایان قسمت سیزدهم...

#خواهش_میکنم_دوستانتون_رو_تگ_کنید #کتاب #کتابخوانی #کتاب_روز_سه_شنبه #خصائص_الحسینیه #امام_حسین_علیه_السلام #عاشورا #اسلام #شیعه #زیتون #امام_سوم_شیعیان #هر_روز_چند_سطر_کتاب_بخوانیم #دکتر_خلیل_الله_فاضلی #آیت_الله_شیخ_جعفر_شوشتری #روز_هشتاد_و_هشتم_کتابخوانی #قسمت_سیزدهم_زیتون #کمک_به_فقرا #صدقه #نصیحت #نجات

#Imam_Hosein #Islam #shia #ashoora #Allah #third_Imam_of_shia #book #reading #everyday_with_book #knowing

لطفا به ما بپیوندید...

https://telegram.me/mSmEkh1366

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...