ویژه کنید
عکس و تصویر هفتمین #شهید_ماه افسران؛شهید سپهبد علی صیاد شیرازی عزل صیاد توسط بنی صدر بنی صدر اوایل ...

هفتمین #شهید_ماه افسران؛شهید سپهبد علی صیاد شیرازی

عزل صیاد توسط بنی صدر

بنی صدر اوایل خیلی صیاد را تحویل گرفته بود و او را به عنوان نماینده خودش به #کردستان فرستاد. صیاد هم تقریبا تمام کردستان را آزاد کرده بود.
علیه صیاد گزارش‌های زیادی به او می‌دادند تا این‌که #ضدانقلاب به ستون صیاد که از بانه به سردشت حرکت می‌کرد کمین زد که صیاد هم با هلی‌کوپتر بلند شد و به کرمانشاه رفت.
به بنی صدر گزارش دادند که صیاد همه را به کشتن می‌دهد. از طرفی صیاد وقتی به قرارگاه کرمانشاه رسید بچه‌های ارتش و سپاه صلوات فرستادند و برای #نماز او را مجبور کردند جلو بایستد که این موضوع‌ها به بنی صدر خیلی برخورد که سبب شد طی چند مرحله صیاد را عزل کند.

در اصل سرآغاز این تقابل را میتوان از آنجایی دانست که شهید صیاد شیرازی برای برخورد با ضد انقلاب مسلح در کردستان قرارگاه شمال غرب را راه انداخته بود ولی این اقدام همواره خار چشم بنی صدر و یارانش بود. سرگرد صیاد شیرازی پس از روزها مقاومت و جنگ بی امان با ضدانقلاب در سایه‌ی این قرارگاه در حالی که مجروح شده بود نامه‌ای از فرماندهی دریافت کرد که خواستار انحلال قرارگاه شمال غرب شده بود!
صیاد کاری را کرد که خیلی از حزب اللهی‌ها در مواجهه با مانع تراشی‌های به ظاهر قانونی می‌کنند و به فرماندهی نوشت که سرکارم میمانم و نمیروم.
بنی صدر هم که منتظر فرصت بود نامه را نزد #امام برد و گفت که صیاد سرپیچی کرده است و امام هم گفته بودند که طبق قوانین برخورد شود و به این ترتیب صیاد عزل شد.

در ویسگون دنبالم کنین:
http://www.wisgoon.com/khadijeh96/

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...