ویژه کنید
عکس و تصویر *حتما با دقت بخوانید* #هدف از خلقت انسان چیست؟؟؟ 🔷 برای یافتن هدف خلقت از ...

*حتما با دقت بخوانید*
#هدف از خلقت انسان چیست؟؟؟


🔷 برای یافتن هدف خلقت از چهار منظر #علم، #فلسفه، #کلام و #عرفان می توان به بررسی موضوع پرداخت که بین این چهار مورد، ما علم و عرفان را خط زدیم که علم را به خاطر ضعفش کنار گذاشتیم، چرا که علم فقط پدیده ها را می شناسد، آن هم تا حدی می تواند بشناسد، به عبارتی فقط رابطه و چگونگی آنها را می شناسد نه چراییشان را.

🔶 "چرا" مربوط به #فلسفه است، #علم می گوید چگونه انسان خلق شده و یا چگونه باران می بارد یا اینکه ساختمان چگونه ساخته شده نه اینکه چرا ساخته شده، چرا باران می بارد و یا چرا انسان خلق شده است.

🔸 پس #علم فقط در مسائل #فیزیکی که در آن هم محدود هست، می تواند پاسخگو باشد و در حیطه مسائل #متافیزیکی نمی تواند ورود کند چرا که مسائل متافیزیکی تحقق پذیر و تکرار پذیر نیست؛ #علم نمی تواند سوالات مربوط به بعد از #مرگ را جواب بدهد زیرا نمی توان بعد از مرگ را از هم اکنون دریافت و آزمایش کرد و در مجموع موضع علوم در مسائل متافیزیکی از قبیل: از کجا آمده ام، کجا میروم، چرا آمده ام، " #لا_ادری " است.

🔷 اما #عرفان را هم خط زدیم چرا که این سوالات برای #عارف حل شده است، این #دکارت فیلسوف است که شک می کند، عارف شک و شبهاتش را در پله قبلی که #فلسفه باشد، حل کرده پس #عرفان را هم به خاطر مافوق بودنش خط زدیم.

👈 ولی از نظر #فلسفه و #کلام می توان به جواب رسید،گفتیم که #فیلسوف کسی است که از راه #عقل همه چیز را بررسی می کند ولی #متکلم زیر بنایش #دین است و از عقل به عنوان وسیله استفاده می کند و آن را در خدمت دین قرار می دهد، برای متکلم نتیجه از آغاز معلوم است اما برای فیلسوف اینطور نیست و از آغاز نتیجه معلوم نیست.

🔴 ادامه دارد ...🔴

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

کانال رسمی ویسگون در تلگرام

http://telegram.me/wisgoon

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...