ویژه کنید
عکس و تصویر به نام آنکه جان را فکرت آموخت دوست دختر آره یا نه ؟ قطعا نه ...

به نام آنکه جان را فکرت آموخت


دوست دختر آره یا نه ؟
قطعا نه اما
چرا ؟


[میتونه دسته بندی های مختلفی داشته باشه
قبلا هم گفتم]

حتما با دقت مطالعه کنین ...
قسمت اول؛


یکی از انگیزه های مهم برای ایجاد رابطه با جنس مخالف، پاسخگویی به نیازهای روانی، عاطفی و غریزی است تنها با گفتگو، معاشرت ، همنشینی وایجاد رابطه با جنس مخالفش آروم میگیره.

پیامد های منفی این رابطه ها :.

1. جاذبه های مانع شناخت :
وقتی شما در مسیر تاریکی حرکت میکنین، برای اینکه زمین نخورین یا به بیراهه نرین نیازمند نور و چراغ هستین،مثلا چراغ قوه ای میگیرید دستتون و حرکت میکنید، روشنه که هرچی نور این چراغ بیشتر باشه حرکت شما مطمئن تره هم پیش پاتون روشنه هم مسیر بیشتری رو میبینید
حالا هر عاملی که نور این چراغ رو کم کنه حرکت شما رو با خطر بیشتر مواجه میکنه درسته ؟
حالا اگر شما میخواید در مورد دختری یا پسری شناخت پیدا کنید که بفهمید ایا این فرد مناسب برای زندگی و ازدواج هست تناسبی با من داره یا نه آیا میتونم باهاش زندگی گرم و صمیمانه ای داشته باشم، نیاز به تفکر و تعقل زیـــاد دارید و نور عقلتون باید به قدری زیاد باشه که زوایای پنهان و آشکار رو شناسای کنه و از رفتارهای ظاهری و نیت های درونی طرف مقابل با خبر بشه.

(( برگرفته از پیج امین عشقی ))

2.در دوستی ها رفتار تصنعی است :
بیشتر آدما براشون مهمه که دیگران در موردشون چه نظر و قضاوتی دارن و به همین دلیل سعی میکنن در نگاه و نظر دیگران خوب جلوه کنن.برای همین گاهی رفتار های ما در خلوتهامون با نوع رفتاری که در بیرون داریم و میشناسنمون خیلی فرق داره.

مثالشم که روشنه دیگه توی خونه مثلا بدکلامه اما بیرون ...
این تمایل به نشان دادن به رفتارها و گفتارهای خوب در مورد کسایی که نظرشون برامون مهمه یا دوسشون داریم خیلی پر رنگ تره.
وقتی دختری با پسری دوسته این تمایل به خوب جلوه کردن به اوج خودش میرسه، دختر و پسر ناخودآگاهانه میخوان یه جوری رفتار کنن که توی نظر طرفشون با عاطفه ، مهربون ، وفادار ، جذاب ، دوست داشتنی ، توانمند،مسئولیت پذیر ، سخاوتمند و فوقالعاده باشن، در حقیقت هر کدوم رفتاری رو پیش میگیرن که از نظر دیگری مورد تاید باشه.
خنده دار (شاید هم تاسف آور) اینجاست که همین دختر و پسری که با هم دوستن، میخوان ار تماشای همین رفتارهای غیر واقعی،مجازی و تصنعی، پی به شخصیت واقعی طرف مقابل ببرن. اصلا چنین چیزی امکان پذیره ؟

_مثال :
پسری با دوست دخترش میره پیتزا فروشی (ظاهرا پیتزا یکی از ارکان دوستی هاست!) و دور یک میز مقابل هم میشینن.
دختر سرش رو اینطرف اونطرف میچرخونه،مثل اینکه دنبال چیزی میگرده.
پسر : دنبال چیزی میگردی ؟ چیزی میخوای ؟
دختر : سس قرمز نیست ؟
پسر یکباره بلند میشه و از آقای که پشت پیشخوان مغازه ایستاده سس میگیره و میزاره جلوی دوست دخترش.
پسر : چیز دیگه ای نمیخوای ؟
دختر تشکر میکنه و وقتی داره اولین تیکه پیتزاشو میخوره با نگاهی سرشار از مهر دوست پسرش رو نگاه میکنه و به فکر میره :"چقدر مهربان! چقدر در خدمت ! هنوز من نگفته و نخواسته از جا مپره و ..!"
این دختر غافل از اینکه این همون پسریه که صبح وقتی مادرش میگه برو نون تازه بگیر، روی تخت غلت میزنه میگه "حس اش نیست، حالشو ندارم."
این همون پسریه که از قبول هر مسئولیتی در خونه شانه خالی میکنه و تختش رو هم مامانش مرتب میکنه.
این همان پسر جوان خدوم و مهربان است !!
_دست پسر به جای میخوره و یکم زخم میشه. دختر چشماش رو از سر ترحم میبنده و در نهایت عاطفه میگه :"الهی بمیرم، میسوزه؟"
و فوری دستمال از کیفش در میاره و میگه : "عزیزم اینو بزار روی دستت"
پسر که از این عاطفه به ذوق اومده برای جلب عاطفه و کلام عاشقانه بیشتر طوری دندوناشو به هم فشار میده که انگار زخم شمشیر خورده و داره تحملش میکنه.
دختر : بمیرم ، میسوزه ؟ آره ؟ من باعث شدم ؟ ببخشید. رفتی برا من سس بیاری اینطوری شد؟
پسر حس خوبی داره و آرزو میکنه کاش تیر خورده بود و الان تو کما بود چـــه دختــــر مهربانی !!!

این پسر قافل از اینه که این همون دختریه که وقتی مادرش صداش میزهد تا در چیدن میز شام کمکش کنه ، از اتاقش در نهایت بی ادبی داد میزنه : "مگه نمیبینی دارم با تلفن حرف میزنم ؟"

ممکنه کسانی ادعا کنن اگه با دختری یا پسری ، شش ماه ، یک سال بری بیای آروم آرو رفتار واقعیش بروز میکنه و میشه اونو شناخت، یعنی هرچی رابطه طولانی تر بشه رفتارهای واقعی آشکار ترمیشه و رفتارهای تصنعی مال روزای اوله.
در صورتی که اینطوری نیست، تا زمانی که من به جلب تایید و تحسین و نظر موافق طرف مقابم نیاز دارم، چه برای ادامه ی دوستی چه برای ازدواج، رفتار های تصنعی منم پس ادامه داره.


پس یادتون باشه در هنگام دوستی ها معمولا مودب تر مرتب تر معطر تر فداکار تر و با سخاوت تر شوخ طبع تر و غالبا این دختر پسرا توی خونه متفاوت ترن تا توی کافی شاپ.
دقت کنید از رفتار های غیر واقعی و مجازی هیچ وقت نمیشه از یه نفر شناخت واقعی پیدا کرد.

3.پیشنهاد دوستی نشانه ی عقیده ای نادرست.

شما چرا ازدواج میکنید ؟ چون همه ازدواج میکنن ؟ چون از تنهایی در بیاید ؟ازدواج میکنید صرفا برای اینکه به قرایض جنسی خودتون پاسخ بدید ؟به خاطر حرف مردم ازدواج میکنید ؟ یا عقیده دارید که این شتریه که دره خونه هر کسی میخوابه و شما هم ...
قطعا هیچ کدوم از اینا تنهای نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه واسه ازدواج. باید پشت سر قصد و نیت از ازدواج هر کس علت و دلیل محکمی باشه که واسه شروع و ادامه زندگی مشترک انگیزه جدی قوی و مهکمی بده. اگر من و شما برای ازدواجمون دلایل محکمی نداشته باشیم، تحمل سختی های اون خیلی مشکل میشه و خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنید به فکر طلاق میفتید.
ما باید قبل از اینکه قصدمون از ازدواج را در خودمون جستو جو کنیم، قصدمون از زندگی کردن رو پیدا کنیم. اصلا چرا در این دنیا هستیم ؟ قصد حضور ما در هستی چیه ؟ تولد تا مرگ دنبال چی هستیم ؟خوردن ؟ خوابیدن ؟ لذت بردن ؟ثروت ؟ قدرت ؟ شهوت ؟ و ...؟!
آیا هیچ کسی بهتر از کسی که ما رو خلق کرده میتونه پاسخ گوی علت حضور ما در این هستی باشه؟ همونطور که تولید کننده ایی که وسیله ای رو تولید میکنه بهتر از همه میتونه بگه این چیه و برای چی تولید شده.
در یک کلام هدف از خلقت ما در هستی تنها یک چیز است و بس :

"رشد و کمال از طریق بندگی خدا"

ما اومدیم که با رفتار های عاقلانه و عمل به احکام خداوند و حرکت طبق طرح و نقشه ی پروردگارمون ، مسیر رشد و کمال رو طی کنیم و پیمودن و جست و جوی کردن هر هدف دیگه ای که توی این راستا نباشه قطعا بی راهه ای است که قدم گذاشتن در اون پشیمانی جدی راو سبب میشه.
حالا چرا ما ازدواج میکنیم ؟ ازدواج یعنی پیدا کردن یک یار موافق و مناسب و همراه، برای پیمودن مسیر رشد و کمال، چونکه حرکت های تیمی به شرط داشتن یار موافق ، خیلی به موفقیت نزدیک تره.
بنابراین اگر عقیده ما اینه که ما اومدیم تا از طریق بندگی خدا به رشد و کمال برسیم ، باید یار ما هم همچین عقیده ای درستی داشته باشه وگرنه نمیتونه یار موافق باشه و چه بسا جای اینکه کمک کنه به حرکت ما در مسیر کمال آسیب بزنه و باعث کٌندی یا توقف ما بشه.
اما عقیده درست یعنی چی ؟ باور صحیح کدومه ؟بطور خلاصه عقیده صحیح یعنی باور داشته باشیم عالم خدایی داره و ما بیهوده آفریده نشدیم ، همه چیز در دست خداست و همه ما نیاز مند اونیم ، همه خیر ها به دست اونه و اگه اون نخواد قادر نیستیم شری رو از خودمون دور کنیم، پیامبران از طرف این پروردگار مهربون اومدن تا راه سعادت و کمال رو به ما نشون بدن و ما را از گمراهی دور کنن.عقیده صحیح یعنی اینکه بدونیم همه چیز به عالم مادی ختم نمیشه و پس از این جهان معادی هست، قیامتی و بهشتی و دوزخی.
سرنوشت ما در زندگی ابدیمون در زندگی موقت امروز ما در این جهان رقم میخوره.رفتار های خوب و بد ما در این عالم ثبت و ضبط میشه و خدا ناظر اعمال ما هست .گناه، معصیت نافرمانی خداوند باعث سقوط ما میشه و ما را از پاداش های الهی محروم میکنه و در مقابل عمل کردن به فرمان های الهی باعث صعود و اوج گرفتن ما میشه، انسان هر کاری کنه به خودش بر میگرده. وفاداری و خیانت، صداقت و دروغ ، محبت ظلم ، خیر خواهی و خودخواهی همه بازتابی داره که متوجه خود انسان میشه.
همسر آینده شما هرچه از عقیده صحیح تر و سالم تری برخوردار باشه شما زندگی آرامتر ، هدفمندتر و گوارا تری خواهید داشت.
اما سوال اینجاست که خیلی ها شاید در حرف مدعی باورهای درست و تشنگی حق باشند، اما از کجا بفهمیم راست میگویند ؟پاسخ اینجاست که میوه ی عقیده ی صحیح و سالم ، رفتارهای ماست. یعنی عملکرد و رفتار های روزمره هرکس، برخورداری او را از عقیده ی درست یا نادرست روشن میکند.

همه این مقدمه ها رو گفتیم تا به اینجا برسیم که دوستی دختر و پسر ، حتی به قصد ازدواج ، ضعف و نا درستی عقیده را روشن میسازه.

وقتی پسری حتی به قصد ازدواج پیشنهاد دوستی به دختری بده این ضعف عقیده است. یعنی این که پسر باور نداره این رابطه مورد تایید و پسند خدا نیست. یعنی اینکه باور نداره این رابطه مورد طمع شیطان است.یعنی باور نداره که ابلیس قسم خورده که در خلوت با نامحرم او نفر سومه.یعنی باور نداره این رابطه با اون جاذبه ها و تمایلات دو جنس مخالف ، آن هم در اوج جوانی چه لغزشگاه بزرگی برای به دام گناه افتادنه ، یعنی ...

از آنجا که پیشنهاد دوستی را معمولا پسران میدن و پسرها از دختر ها چنین تقاضای دارن، به تمام دخترا هشدار میدیم : با توجه به چیزهای که گفتیم ، پسری که پیشنهاد دوستی و ارتباط قبل از ازدواج به شما می ده غالبا فرد مناسبی برای ارتباط و ازدواج نیست و از کسی که باورهای نادرست داره میتوان هر رفتار نادرستی را انتظار داشت.

(( حتما به پِیجِ امین عشقی سر بزنید ))


4.خیانت در امانت

یکی دیگه از مواردی که بسیار باعث رنجش و آزار روحی میشه خیانته .
برای هرکسی سخته که بفهمه همسرش بهش خیانت کرده وقتی مردی میفهمه که همسرش با مرد دیگه ای در ارتباطه و همسرش در نبود و غیبت او به او خیانت میکنه یکباره به هم میریزه. حتی اگر بفهمه فکر و حواس و قلب و دل و نگاهش به دنبال دیگریه ، تمام وجودش رو نفرت و خشم میگیره.
وقتی زنی میفهمه نگاه هرزه ی شوهرش مدام دنبال این و اونه ، وقتی که بفهمه به هر زن زیبای که دستش برسه مراوده و ارتباطی داره و ... به شدت از لحاظ روحی آزرده میشه و احساس میکنه تمام هستیش به باد رفته و بی وفای شوهورش اون رو از درون ویران میکنه.

انگاری همه ما فطرتا از خیانت بیزاریم.حتی کسایی که توی دوران مجردیشون احل معصیت و خیانت بودن دوست دارن با کسی ازدواج کنن که به هیچ وجه اهل خیانت نباشه و به زندگی مشترک وفادار باشه و حتی خیلی های توی صحبت های موقع خواستگاری خیلی واضح اعلام میکنن که از خیانت بیزارن و دغدغه ی این رو دارن کسی که به خواستگاریشون میاد یا به خواستگاریه کسی که میرن اهل خیانت نباشه.
همه ی این دغدغه ها ، رنجش ها و نفرتها ، طبیعیه. اما یه سوال اینجا مطرح میشه که : آیا احتمالش نیست کسی که امروز خیانت میکنه فردا به شما هم خیانت کنه....ادامه دارد...

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...