ویژه کنید
عکس و تصویر #شبهات_مهدویت 💢 «اگر یک روز تا پایان دنیا باقی نمانده باشد، خدا آن‌روز را چنان ...

#شبهات_مهدویت

💢 «اگر یک روز تا پایان دنیا باقی نمانده باشد، خدا آن‌روز را چنان طولانی خواهد کرد تا حضرت مهدی(عج) #ظهور کند». مراد از این روایت چیست و با طولانی بودن حکومت آن‌حضرت، چگونه #سازگار است؟

✅ روایات متعددی در مورد #قطعی بودن ظهور امام مهدی(عج) و لو در آخرین روز از عمر دنیا حکایت دارد؛مانند:

پیامبر(ص): اگر از #عمر دنیا یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن‌روز را طولانی می‌کند تا مردی از فرزندان مرا مبعوث کند که اسم او مانند اسم من است و زمین را پر از عدل و #قسط می‌کند، همان‌گونه که پر از #ظلم شده بود.

✅ هدف این #روایات، نوعی مبالغه در قطعی بودن ظهور است، نه آن‌که ظهور تنها در یک روز رخ خواهد داد. به عبارتی شاید این #توهم در میان افراد به وجود آید که دنیا رو به پایان می‌رود، اما از ظهور خبری نیست! که در پاسخ به آنان گفته می‌شود که نگران نباشند؛ زیرا حتی اگر یک روز هم به پایان #دنیا باقی مانده باشد، ظهور رخ خواهد داد و این سخن در عرف بدان معنا نیست که لزوماً ظهور تنها در یک روز طولانی قبل از پایان دنیا شکل خواهد گرفت، بلکه همگان همان معنای #مبالغه در قطعیت را از چنین عبارتی برداشت خواهند کرد.
 این عبارت، مانند فرازی از قرآن است که می‌گوید: «بگو: اگر تمام درختان زمین تبدیل به قلم شده و تمام دریاهای زمین و هفت برابر آنها مرکب شوند، کلمات خدا پایان نخواهند یافت».

و می‌دانیم که بسنده نبودن دریاهای موجود و هفت برابر آن برای نگارش کلمات خدا بدان معنا نیست که اگر هشت برابر این دریاها وجود داشته باشند، کلمات خدا پایان خواهد یافت، بلکه همگان از این #فراز قرآنی، مبالغه را درک خواهند کرد.

📚 من لا یحضره الفقیه، ج 4، ص 177
📚 سوره کهف و لقمان
#مهدویت #shia

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...