ویژه کنید
عکس و تصویر #جامعه_مهدوی یعنی آن دنیایی که امام زمان می آید تا آن دنیا را بسازد، همان ...

#جامعه_مهدوی یعنی آن دنیایی که امام زمان می آید تا آن دنیا را بسازد، همان جامعه ای که همه پیامبران برای تامین آن در عالم ظهور کردند. یعنی همه پیغمبران مقدمه بودند تا آن جامعه ایده آل تنسانی که بالاخره به وسیله ولی عصر و مهدی موعود در این عالم پدید خواه آمد و پایه گذاری خواهد شد، به وجود بیاید.
در دعای ندبه میخوانید "این معز الانبیاء و مذل الاعداء" جامعه مهدوی آن جامعه ای است که اولیای خدا در آن عزیزند و دشمنان خدا در آن ذلیل و خوارند، یعنی ارزش ها و معیارها در آن جامعه چنین است‌.
"این المومَّل لاحیاء الکتاب و الحدود" جامعه مهدوی آن جامعه ای است که حدود الهی در آن اقامه میشود، یعنی همه حد و مرزها مراعات میشود. امام زمان وقتی که ظهور میکند جامعه ای میسازد که به طور خلاصه دارای این چند خصوصیت است.
امام زمان (ع) جامعه اش را بر چند پایه بنا میکند: اولا بر نابود کردن و قلع و قمع کردن ریشه های ظلم و طغیان. یعنی در جامعه ای که در زمان ولی عصر ساخته میشود باید ظلم و جور نباشد.نه اینکه فقط در ایران نباشد یا در جوامع مسلمان نشین نباشد، در همه دنیا نباشد.
خصوصیت #جامعه_ایده_آل امام زمانی، بالا رفتن سطح اندیشه علمی انسان است؛ هم اندیشه علمی انسان هم اندیشه اسلامی انسان.
یعنی آنقدر سطح فرهنگ اسلامی و دینی بالا می رود که همه افراد جامعه و زنانی که در میدان اجتماع هم بر فرض شرکت نمیکنند و در خانه مینشینند آنها هم میتوانند فقیه باشند.
محور در دوران امام زمان، محور فضیلت و اخلاق است. هر کس دارای فضیلت اخلاقی بیشتر است او مقدم تر و جلو تر است
امام باقر (ع) در روایتی می فرماید: "حتی اذا قام القائم جاءت المزایله و اتی الرجل الی کیس اخیه فیاخذ حاجته فلا یمنعه" این اشاره به اخلاق برابری طلبی و مساوات گرایی انسان هاست. نجات دل انسانها از تسلط بخل و حرص که بزرگترین وسیله برای بدبخت کردن انسانها بوده ؛ مبشر یک چنین حالتی است.
یک چنین جامعه ای همان جامعه ای است که امام زمان ما و محبوب تاریخ ما آن را به وجود خواهد آورد.
ظهور ولی عصر همان طوری که با این انقلاب ما یک قدم نزدیک شد با همین انقلاب باز هم میتواند نزدیک تر بشود .
نزدیک شدن به امام زمان نه نزدیک شدن در مکان هست و نه نزدیک شدن در زمان که شما بخواهید به امام زمان نزدیک شوید بلکه نزدیک شدن ما به امام زمان نزدیک شدن معنوی است، یعنی شما در هر زمانی تا پنج سال دیگر تا ده سال دیگر تا صد سال دیگر که بتوانید کیفیت و کمیت جامعه اسلامی را افزایش دهید، امام زمان (ع) ظهو خواهد کرد.
#انسان۲۵۰ساله

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...