ویژه کنید
عکس و تصویر پروستات برداری یا Prostatectomy عمل جراحی است که طی آن تمام یا بخشی از پروستات ...

پروستات برداری یا Prostatectomy عمل جراحی است که طی آن تمام یا بخشی از پروستات برداشته می‌شود
منبع : www.dr-safavi.ir
انواع پروستات‌برداری
سه نوع اصلی پروستات‌برداری وجود دارد.


۱- پروستاتکتومی ساده که به عنوان داخل پوسته ای شناخته شده و شامل حذف تنها بخشی از پروستات است. جراحان معمولا پروستاتکتومی ساده را فقط برای شرایط خوش خیم انجام می دهند.
منبع : www.dr-safavi.ir
پروستاتکتومی ساده معمولا برای مردان مبتلا به علائم شدید ادراری و غدد پروستات بسیار بزرگ (به جای سرطان پروستات) توصیه می شود و می توان آن را در صورت نیاز، با برداشتن بخشی از پروستات به صورت باز یا روباتیک انجام داد و یا از روشهای دیگر برای درمان آن استفاده کرد
منبع : www.dr-safavi.ir
تورم پروستات به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH نیز نامیده می شود. پروستاتکتومی ساده کل پروستات را حذف نمی کند، اما به جای آن فقط قسمت انسدادی پروستات، که جریان ادرار را مسدود می کند حذف می کند.

۲- پروستات برداری رادیکال با حذف کل غده پروستات، کیسه های منی و مجاری اسپرم انجام می شود که برای سرطان بدخیم صورت می‌گیرد
منبع : www.dr-safavi.ir
درمان سرطان پروستات- دکتر صفوی
سرطان پروستات
پروستات‌برداری رادیکال، یک عمل جراحی برای حذف کل غده پروستات و غدد لنفاوی اطراف آن است و به عنوان درمانی برای مردان مبتلا به سرطان پروستات موضعی به شمار می‌رود. یک جراح می تواند این عمل را با استفاده از تکنیک های مختلف انجام دهد:
منبع : www.dr-safavi.ir
جراحی باز (از طریق یک برش بزرگ از طریق شکم کمر)
لاپاروسکوپی با کمک یک روبات (یک نوع جراحی حداقل تهاجمی)، از طریق مجرای ادرار یا از طریق پروینوم.
جراحی به کمک ربات
۳- تخلیه پروستات توسط آندوسکوپی از مجرای ادرار(TURP) در پروستاتهای خوشخیم که باعث مشکلات ادراری شدید میشوند ولی اندازه خیلی بزرگی ندارند انجام میشود.
#متخصص_اورولوژی

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...