ویژه کنید
عکس و تصویر پاسخ: قبلا از هر توضیحی باید بدانید که اولا نام مبارک حضرت علی(ع) به وضوع ...

پاسخ:
قبلا از هر توضیحی باید بدانید که اولا نام مبارک حضرت علی(ع) به وضوع در قرآن آمده است.(که در انتهای متن به آن اشاره خواهیم کرد)
اما قبل از آن باید چند نکته را متذکر شویم:
نکته اول: اولا اگر علمای وهابیت، تاکیید دارند که لازمه ی اثبات حقانیت شیعه (و کلا هر مذهبی )این است که نام آن لزوما باید در قرآن به صراحت آمده باشد، باید از آنها پرسید که پس چرا نام هیچ کدام از خلفا و پیشوایان شما در قرآن نیامده است؟؟؟ نکته دوم: به گواهی معتبرترین کتب تاریخی، بعد از پیامبر در زمان خلفا، برای اینکه روایاتی که از پیامبر در فضیلت امیرالمونین وجود داشت، از بین برده شود، بسیار از نسخ خطی احادیث که در دست راویان حدیث بود، از تمام شبه جزیره عربستان به دستور خلیفه جمع آوری شد و یکجا در آتش سوزانده شد. لذا بسیاری از پژوهشگران تاریخی بر این باورند که خداوند برای حفظ قرآن کریم از چنین اتفاقاتی، از ذکر نام اهل بیت به صورت مستقیم خودداری کرده است،ولی در جای جای قرآن به گونه ای از اهل بیت سخن گفته است که حقیقت بر هیچ محقق جویای حقی ، پوشیده نماند.
نکته سوم: تعداد بیشماری از آیات در قرآن وجود دارد که بسیاری از علمای عامه (اهل سنت) در معتبر ترین کتب تفسیری خود اذعان دارند که در شان حضرت علی و اهل بیت نازل شده است و لاغیر، و این مطلب غیر قابل کتمان است. ... اما نکته ی جالب آن است که با تمام این اوصاف، آیه ای در قرآن وجود دارد که دقیقا نام حضرت علی در آن ذکر شده است:
وَ وَهَبنا لَهُم مِن رَخمَتِنا و جَعَلنا لَهُم لِسانَ صِدقٍ عَلیا... (سوره مریم، آیه ۵۰)(امام صادق درباره این آیه فرموده اند که: آیا مخالفین، نام حضرت علی را به صراحت در انتهای این آیه نمی بینند؟! که قرآن می فرماید که آن لسان صدقی که برای مردمان آخرالزمان حجت است، وجود نازنین حضرت علی علیه اسلام است....) هرچند متاسفانه، برخی از مترجمین خودمان هم بدون توجه به کلام امام صادق، کلمه ی علی را در این آیه صفت فرض کرده اند...! #رائفی_پور #رائفی #استاد_رائفی_پور #غدیر #محرم #شیعه #امام_زمان #حضرت_علی #عید_غدیر #روضه #عاشقانه_مذهبی #رهبری #بصیرت #فتنه

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

ادامه‌ی دیدگاه ها
Loading...