ویژه کنید
عکس و تصویر 🔴 🆕 همه‌پرسی و بن‌بست سیاسی در انگلیس؛ حسن روحانی چگونه از دولت انگلیس کپی ...

🔴 🆕 همه‌پرسی و بن‌بست سیاسی در انگلیس؛

حسن روحانی چگونه از دولت انگلیس کپی برداری می‌کند؟با وجود این تجربه در برگزاری همه‌پرسی و آشکار شدن پیامدهای منفی آن در انگلیس باید پرسید که چرا برخی چهره‌های سیاسی، به عنوان یک ابزار سیاسی از لزوم برگزاری رفراندم سخن می‌گویند؟نتیجه همه پرسی در انگلیس: خروج از اتحادیه اروپا

آقای نخست وزیر به عنوان اولین قربانی این بازی سیاسی و چهره حامی حضور در اتحادیه اروپا، مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد. اما استعفای "کامرون" و تغییر نخست وزیر بعدی یعنی خانم "ترزا می" نیز پایانی بر مشکلات دولت انگلیس نبود بلکه به مرور معضلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی بیش از ارزیابی‌های گذشته نمایان شد.

تا به اینجا حداقل دو نخست وزیر، قربانی نتیجه این همه پرسی شده‌اند

توسعه معضلات اقتصادی و معیشتی

پس از آغاز مذاکرات برگزیت میان لندن و بروکسل، شرکت مشاوره‌ای "اولیور وایمن" هشدار داد که صنعت مالی و بانکداری بریتانیا طی سال‌های آینده بیش از ۴۰ هزار فرصت شغلی را از دست خواهد داد.

همچنین این شرکت مشاوره‌ای با انتشار گزارشی اعلام کرد که صنعت مالی و بانکی بریتانیا احتمالا ۷۵ هزار نیروی کار خود را از دست خواهد داد اگر شرکت های مالی از جمله شرکت های بیمه و مدیران بازار سرمایه و دارایی حق فروش آزادانه خدمات خود در سراسر اروپا را از دست بدهند و این مساله موجب کاهش ۱۰ میلیارد پوندی درآمدهای مالیاتی دولت انگلیس می‌شود. منابع آگاه صنعت بانکداری بریتانیا فاش کرده‌اند که بانک‌های بزرگ جهان که در لندن فعال هستند قصد دارند طی دو سال آینده ۹۶۰۰ فرصت شغلی خود را به سایر شهرهای اروپایی منتقل کنند.

از سوی دیگر در گزارش محرمانه‌ای با عنوان «عملیات سهره زرد» که اخیرا از سوی دولت انگلیس منتشر شده است، هشدار داده شده که خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا باعث کاهش میزان در دسترس بودن و گزینه‌های محصولات غذایی و همچنین افزایش بهای آنها خواهد شد. این سند رسمی همچنین هشدار می‌دهد که اختلالات در رفت و آمدهای منطقه‌ای ناشی از تاخیر در عبور و مرورهای مرزی، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن توزیع سوخت می‌گردد، که این مساله خود اختلال در توزیع سوخت در شهر لندن و مناطق جنوب شرقی انگلیس را در پی خواهد داشت.دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...