ویژه کنید
عکس و تصویر بسم الله الملک القدوس . . مطابق سند #برجام، که رئیس‌ پیرترین دولت بعد از ...


بسم الله الملک القدوس
.
.
مطابق سند #برجام، که رئیس‌ پیرترین دولت بعد از انقلاب در ژستی تبلیغاتی، آنرا #فتح_الفتوح!!! خواند، به منظور #تعلیق تحریمهای ظالمانه(و نه رفع کامل آنها!!!)، تعهداتی برعهده ایران گذاشته شده که از جمله آنها می توان به امحای 98 درصدی ذخیره اورانیوم غنی شده، پر کردن قلب راکتور آب سنگین اراک، حل موضوع PMD( ابعاد احتمالی نظامی) و .... اشاره کرد.
.
.
متاسفانه و علی رغم تذکرات منتقدین دلسوز که گاه و بیگاه مورد اهانتهای #ناجوانمردانه شیخ اعتدالی قرار گرفتند و برخلاف خطوط قرمز ترسیم شده #امام_خامنه_ای، که توسط شخص روحانی این خطوط قرمز تغییر یافت، مرجع راستی آزمائی این تعهدات، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفت...

یعنی همان نهادی که هیچ سابقه خوبی نداشته و با بهانه جوئی پی در پی و سوءاستفاده از حسن نیت مسئولان ایران (بخوانید بعضاً ساده لوحی)، مدام سوالاتی مطرح میکند که پاسخ آنها را سابقاً!!! دریافت کرده است..

همگان به خاطر دارند؛ آژانس مذکور سابقاً و بعد از مذاکرات سعدآباد تهران، موظف به تببین معنی تعلیق غنی سازی بود و محمد البرادعی مدیر کل سابق آن، در مذاکرات صرفاً عدم تزریق گاز به دستگاه های سانتریفیوژ را به معنی تعلیق عنوان کرده بود، ولی بعداً با #نامردی تمام، تعریف فوق‎العاده گسترده‎ای از تعلیق را بیان کرد و جالب اینجاست که #خاتمی این اشتباه را امری خلاف اخلاق از سوی وی یاد می‎کند....
.
.
علی ایحال؛ قرار است آذرماه سال جاری، مدیرکل آژانس صحت و یا عدم صحت اقدامات ایران را اعلام نماید تا #تعلیق تحریمها شروع شود....
.
.
از همین الان می توان #پیش_بینی کرد طرف روبرو چه خوابی برای آینده دیده و با توجه به باز بودن دست مدیرکل آژانس در بحث #PMD که در برجام بدان اشاره شده و متاسفانه یکی از نقاط ضعف اساسی و پاشنه آشیل این سند می باشد، وی سندی در تائید اقدامات ایران نخواهد داد!!! و یا با ارائه گزارشی دوپهلو که اتفاقاً مسبوق به سابقه بوده، دولت حسن روحانی را که برای بازسازی اعتبار خود، به شدت نیاز به تعلیق تحریم‌ها دارد را، تحت فشار قرار داده و احتمال بهانه جویی و باج خواهی آژانس در هفته های پایانی بسیار زیاد است.

در همین حال یک کارشناس ارشد در تهران به ایران هسته ای گفت: تقریبا محال است که اسراییلی ها به آمانو اجازه بدهند موضوع PMD را که از دید آنها یک گنجینه اطلاعاتی است به سادگی مختومه اعلام کند.

وی هشدار داد: ارزیابی ما این است که آمانو نهایتا گزارشی خواهد داد که راه را برای رسیدن به روز اجرای برجام و تعلیق تحریم ها هموار می کند اما مسئله PMD را به طور کامل نخواهد بست و تلاش خواهد کرد آن را به یک موضع بلند مدت و فرسایشی بدل کرده و با استفاده از اختیارات مندرج در برجام و قطعنامه 2231 هر زمان که لازم دانست دوباره به آن بازگردد.

فتامل!!!!!!
با این توضیحات آیا برجام، تبدیل به #سند_رسوائی عدم توجه تیم مذاکره کننده به خطوط قرمز نخواهد شد؟
و آیا آژانس تحت فشار لابی های آمریکا و اسرائیل اقدامات ایران را تائید خواهد کرد؟!!! قطعا تجربه چراغ راه آینده است..... و گذشته آژانس پاسخ مثبت به پرسش دوم را منتفی می سازد..

.
.
بعون الله الرحمن الرحیم
!!!عباس!!! (بابای ترنم )
حوالی ساعت 17 آخرین روز تابستان 94 تهران
.
.
.
بعد از تحریر :
حضرت علی(ع) در سفارش به مالک اشتر در پذیرش صلح شرافتمندانه می فرمایند:
«زنهار، زنهار، سخت از دشمنت پس از پذیرش صلح برحذر باش، چرا که دشمن گاهی نزدیک می شود که غافلگیر سازد. بنابراین دوراندیشی را به کار ببند و خوش بینی را متهم کن.»
.
.
.
.
#برجام
#دروغ_بزرگ
#دولت_اعتدال
#دولت_راستگویان


#حق_پایدار_است

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

ارسال دیدگاه

Loading...