.#فرهنگ_نیوز ، #حجت_الاسلام_پناهیان در اولین یادوارۀ #سردار ...

.

#فرهنگ_نیوز ، #حجت_الاسلام_پناهیان در اولین یادوارۀ #سردار «علی محمد قربانی» #شهید_مدافع_حرم و #فرمانده فاتح شهرهای #شیعه‌نشین #نبل و #الزهراء #سوریه که باحضور جمعی از #علما و #روحانیون و مردم اهواز در مسجد مهدی #منتظر(عج) این شهر برگزار شد، به سخنرانی پرداخت. در ادامه گزیده‌ای از این سخنرانی را می‌خوانید:
.
افرادی که پس از جهاد نیز در انتظار #شهادت می‌مانند، بسیار نادرند/ ملتی که والاترین #شهدا را داشته، باید عالی‌ترین مدیران را هم داشته باشد
.
در طول تاریخ، بسیاری از افرادی که در #جهاد ، نقش داشته‌اند به مرور زمان تخریب شده‌اند و رسالت اصلی خود را از دست داده‌اند. اما با توجه به آیات #قرآن، افرادی که پس از جهاد نیز در انتظار شهادت می‌مانند بسیار نادر هستند.
.
#شهید_قربانی ، فردی بود که پس از دوران #دفاع_مقدس نیز همچنان در مسیر شهادت باقی ماند و با وجودِ دارا بودن سمت مدیریت، باز هم دست از جهاد در راه خدا برنداشت.
.
ملتی که والاترین شهدا را در طول تاریخ داشته، باید عالی‌ترین مدیران را نیز داشته باشد و مدیران کشور باید راه شهید قربانی را مانند یک #الگو ادامه دهند.
.
یران کشور باید مانند شهدای #مدافع_حرم پاکباخته باشند/ بعد از #جنگ، بهترین افراد را پشت میز مدیریت نفرستادیم
.
مدیران کشور باید مانند شهدای مدافع حرم پاکباخته باشند. در دوران دفاع مقدس بهترین و بابصیرت‌ترین افراد خود را به میدان فرستادیم، اما پس از جنگ، بهترین افراد خود را پشت میز مدیریت نفرستادیم.
.
شهید قربانی نه‌تنها پس از دوران دفاع مقدس تغییر نکرد، بلکه با وجود 10 سال سابقۀ ریاست بانک، باز هم از مسیر شهادت دور نشد و این‌بار در #سوریه به کمک #شیعیان شتافت.
.
شهید قربانی علاوه بر سمت مدیریتی که داشت یک مدرسۀ #فوتبال را نیز در شهرستان #اندیمشک دایر کرده بود که این مدرسه فوتبال، پنج سال پیاپی به عنوان #مدرسه نمونه کشور معرفی شد و این نشان می‌دهد که یک مدیر نمونه در هرجایی که به این نظام و مردم خدمت کند، می‌تواند موفق‌ترین فرد باشد.
.
از مردم انتظار نداریم که مانند این شهید والامقام، با#تقوا باشند. چرا که فرزندان این مرز و بوم بیشتر از آنکه از والدین خود درس اخلاق و تقوا بیاموزند از مدیران خود درس می‌آموزند(النَّاسُ بِأُمَرَائِهِمْ أَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبَائِهِم‏؛ تحف‌العقول/208) پس نیاز است که مدیران ما، راه این شهید بزرگوار را در پیش بگیرند.
.
#پناهیان
#علیرضا_پناهیان
#مدافع_حرم
#مدافعان_حرم

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است
Loading...