عکس و تصویر یک تیم کانادایی متشکل از آمارشناسان سناریویی برای ...

یک تیم کانادایی متشکل از آمارشناسان سناریویی برای شیوع ویروس زامبی نوشتند و دریافتند که تنها راه مقابله برای هر تمدن انسانی که با شیوع ویروس زامبی ها روبه‌رو می‌شود هجوم به زامبی‌ها و نابود کردن آنها خواهد بود. به عنوان مثال، در یک شهر عادی با ۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت، یک پاسخ تهاجمی نظامی به سمت زامبی ها ظرف ۳ تا ۸ روز لازم خواهد بود. بعد از ۸ روز، تقریبا قطعی خواهد بود که دیگر آن تمدن انسانی به حیات خود باز نخواهد گشت و ویروس زامبی همه چیز را نابوذد خواهد کرد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۶۹ حقیقت تکان دهنده درباره زامبی ها را برای شما بیان کنیم.
زامبی
۱. کلمه‌ی “زامبی” از کلمه‌ی افریقایی ن‌زامبی (nzambi) برگرفته شده که به معنی “خدا” است. مار بزرگ، “زامبی بزرگ”، پدر تمام خدایان یا “لائوهای” دیگر بود، و به شکل یک پیتون ظاهر می‌شد.
۲. روز جهانی زامبی‌ها ۸ اکتبر است.
۳. اساسا درباره‌ی منشاء و خاستگاه زامبی‌ها دو نظریه وجود دارد: ۱) شخص ملعونی می‌میرد و در قالب یک زامبی باز می‌شود، و ۲)شخص با یک ویروس تماس دارد یا در معرض تشعشعات قرار می‌گیرد و به زامبی تبدیل می‌شود.
۴. مومیایی‌ها معمولا زامبی محسوب نمی‌شوند چون درحالی که زامبی‌ها در حالت پوسیدگی و فساد دائم قرار دارند، اما مومیایی‌ها را تعمدا به لحاظ جسمی سالم حفظ می‌کنند.
۵. بر اساس افسانه‌ها و روایات درمورد زامبی‌ها، تنها راه کشتن یک زامبی آن است که به مغزش آسیب وارد کنیم یا سرش را از تنش جدا کنیم.
۶. چون ویروس‌ها موجودات زنده‌ی مستقلی نیستند و برای تولید مثل به یک موجود زنده احتیاج دارند، “ویروس زامبی” را می‌توان اسمی غلط و بی‌مسمی دانست چون عموما زامبی‌ها مرده به حساب می‌آیند.
۷. بعضی از منتقدان استدلال می‌کنند که زامبی‌ها مزه‌ی گوشت انسان را (اگر بتوانند هر چیزی را مزه کنند) ترجیح می‌دهند چون گوشت گرم انسان ممکن است با یک ویروس زامبی در ارتباط باشد که به دی‌ان‌ای تازه یا بعضی از میکروارگانیسم‌های انگلی که به نوعی از سلول‌های خونی زنده تغذیه می‌کنند نیاز دارد.
۸. درحالی که علل پیدایش و تصاویر زامبی‌ها در طول تاریخ گوناگون بوده است، یک اصل در بین همه‌ی آنها مشترک است: همه‌ی آنها مغزی آسیب پذیر دارند.
۹. جرج رومرو اغلب به عنوان “پدر زامبی مدرن” شناخته و از نظر خیلی‌ها خالق سینمای زامبی مدرن محسوب می‌شود. او بیشتر از هر کسی در تاریخ درمورد زامبی‌ها مطلب نوشته و فیلم ساخته است.
۱۰. مفهوم امروزی زامبی‌ها در اصل با آیین وودوو در قبیله‌ی یوروبی غرب افریقا شروع شد و بعدا توسط برده‌های اسیر به جزیره‌ی هائیتی، مرکز شلوغ برده‌داری در دهه‌ی ۱۷۰۰، منتقل شد.
مطلب مرتبط: ۹۰ حقیقت مهم درباره هولوکاست
۱۱. منتقدان متذکر می‌شوند که فیلم‌های زامبی جرج رومرو عالی هستند چون در آنها از زامبی‌ها به عنوان وسیله‌ای برای تفسیر رویدادهای اجتماعی استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، آنها فیلم‌هایی درباره‌ی زامبی‌ها نیستند، بلکه بیشتر درباره‌ی گروهی از انسان‌ها و نحوه‌ی واکنش آنها در هنگام وقوع بحران‌ها هستند.
۱۲. در هائیتی قانونی وجود دارد که طبق آن تبدیل کردن دیگران به زامبی جرم محسوب می‌شود. ماده‌ی ۲۴۹ بیان می‌کند که اگر کسی به کس دیگری دارو بخوراند، و او را مثل مرده‌ها دفن کند، و بعد آن شخص را از قبر بیرون بیاورد و به زندگی بازگرداند، همچنان قاتل به حساب می‌آید.
۱۳. معروف‌ترین زامبی در “زندگی-واقعی” کلرویس نارسیس اهل هائیتی است. او ادعا می‌کرد که توسط ترکیبی از نوروتوکسین‌ها و مواد توهم‌زای قوی به یک زامبی تبدیل شده است.
۱۴. یک بیماری به نام یاز می‌تواند عملا کاری کند که آدم‌ها مثل زامبی به نظر برسند. این بیماری باعث می‌شود زخم‌های دردناک و ترشح‌داری روی صورت، ران‌ها، بازوها و پاها به وجود بیاید.
۱۵. به جز قدرت حرکت پس از مرگ، زامبی‌ها دارای هیچ قدرت برتری نیستند. در واقع، زامبی‌ها نسبت به زمانی که انسان‌های زنده بودند توانایی‌های کمتری دارند.
۱۶. واژه‌ی RLF مخفف “شکل زندگی احیاء شده” نام دیگر “زامبی” است.
۱۷. در صورت شیوع زامبی‌ها، همیشه سلاح‌های عام و رایج نسبت به اسلحه‌های گرم مرسوم یا کمیاب که مهمات کمیابی دارند ارجحیت دارند.
۱۸. در صورت شیوع زامبی‌ها، تناسب جسمی فرد تاثیر قابل توجهی بر احتمال زنده ماندن او خواهد داشت.
۱۹. ممکن است زامبی‌ها دارای علامت “زامبی لنگان” باشند چون بدنشان مثل هر جسد عادی دیگری تحت تاثیر فرآیند تجزیه‌ی مشابهی قرار دارد. علاوه بر این، جمود نعشی باعث خواهد شد با هر قدمی که زامبی بر می‌دارد بافت‌ها و ماهیچه‌هایش آسیب جدی ببینند. چون زامبی‌ها احیاء یا درمان نمی‌شوند، هر آسیبی به آنها همیشگی خواهد بود. نهایتا، حداکثر سرعت یک زامبی به خزیدن کاهش پیدا خواهد کرد و شاید حتی به نقطه‌ای

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...