عکس و تصویر خلوت با نامحرم در فضای مجازی و محل کار!یکی از گناه...

خلوت با نامحرم در فضای مجازی و محل کار!

یکی از گناهانی که شرع مقدس ما را از آن نهی کرده است خلوت با نامحرم است که در قدیم این اتفاق خیلی به‌ندرت و با سختی واقع می‌شد ولی امروزه به‌واسطه پیشرفت تکنولوژی و به به‌وسیله موبایل (پیامک، تماس تلفنی، امواج بلوتوث و وای فای…) و فضای مجازی و (چت، ایمیل و…) به‌آسانی دو نامحرم می‌توانند باهم و به‌طور مجازی خلوت کنند.
راحتی برقراری ارتباط از طریق فضای مجازی، برداشته شدن موانع زمانی و مکانی از طرف محرم و نامحرم و احساس امنیتی که در برقراری ارتباط مجازی وجود دارد، مفاسد بسیاری را به دنبال خواهد داشت ازجمله وسیع‌تر شدن دایره سنی و صنفی افرادی که این‌گونه ارتباطات را برقرار می‌کنند چون از کودکان گرفته تا افراد سالخورده، از افراد مجرد تا زنان و مردان همسردار، اعضای خانواده‌های معمولی تا خانواده‌های سرشناس در معرض این خطر قرار دارند.
درحالی‌که در خلوت فیزیکی همه این‌ها سدها و موانع بسیاری محکمی در برابر آن بودند.
لذا مفاسد خلوت مجازی بسیار بیشتر از خلوت فیزیکی و فیس تو فیس خواهد بود.
البته مشکل فقط این نیست بلکه از سال‌ها قبل و به یمن رها کردن تربیت فرزند، خانه‌داری و همسرداری از سوی زنان و آمدن به صحنه و میدان کار (دوشادوش مردان!) فرصت‌های مناسبی برای این خلوت شیطانی در محیط‌های کار ایجادشده است.
این در حالی است که امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید: ازجمله عهد و پیمان‌هایی که رسول خدا از زنان امت خود گرفت این است که با مردان نامحرم خلوت نکنند. (کلینی، اصول کافی، ج 5، ص 519.)
برای پاک ماندن از فساد و فحشا راهی جز فرار ازاین‌گونه خلوت‌ها وجود ندارد چراکه خلوت با نامحرم فرصت‌هایی مناسب برای ارتباط گفتاری و شوخی با نامحرم و همچنین چشم‌چرانی ایجاد می‌کند که به فرموده رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) مایه فساد قلب و روان انسان است. در خلوت با نامحرم خود شیطان هم خواهد آمد. لذا خلوت با نامحرم به‌قدری خطرناک است که حضرت یوسف علیه‌السلام هم که پیغمبر خدا و معصوم بود به خدا پناه برد و از خلوت با نامحرم فرار کرد.
#خلوت_با_نامحرم
#اشتغال_زنان
#نامحرم
#چت_با_نامحرم
#آسیبهای_فضای_مجازی
لینک: http://nidamat.com/58

دانلود نرم‌افزار اندروید ویسگون دانلود از بازار

Loading...